Reklama

Reklama

Horoskop słowiański na rok 2018

Wszyscy znamy swój znak Zodiaku, klasyczny, przyjęty przez zachodni świat. Mało kto wie, że mamy swój własny horoskop, prawie zapomniany. Nasi przodkowie, dawni Słowianie, wierzenia i religię opierali na prawach przyrody. Byli silnie z nią związani. Wierzyli w wielu bogów, bądź też w jednego, głównego, oraz jego uosobienia. Sprawdź, jaki jest twój znak i jakie niesie ze sobą cechy.

Czarnobóg (24 grudnia - 30 stycznia)

Reklama

Osoby spod tego znaku są waleczne i nieustraszone. Nie patrzą za siebie. Ich celem jest jest przyszłość. Potrafią przewodzić grupie. Zarażają optymizmem i chęcią do działania. Wytrwale dążą do obranego celu. Miłość: W stałych związkach stabilne i spokojne. Jeśli kogoś pokochają, pokochają na zawsze. Nie dziwi zatem, że nie przepadają za niespodziankami i szaleństwem. Praca: W lutym spodziewana zmiana i nowe wyzwania. Zaangażowanie i kreatywność zaowocują na wiosnę podwyżką. Finanse: Końcówka roku spowodowała uszczuplenie portfela. Po poniesionych wydatkach spodziewane odbicie w lutym. Latem nadarzy się okazja na ciekawą inwestycję.

Weles (31 stycznia - 21 marca)

Urodzeni w tym okresie skłonni są do ulegania pokusom i zachciankom. Mają dużo empatii i optymistycznie patrzą na świat. Wpadając w tarapaty, zawsze spadają na cztery łapy. Mogą liczyć na grono prawdziwych przyjaciół, którzy wyciągną pomocną dłoń. Miłość: Uchodzą za najgorętszych kochanków. Poznali wszystkie odcienie miłości, od fascynacji, przez zdradę, do wierności. Praca: Chodzą własnymi drogami i nie lubią pracy pod nadzorem. Porażka nie załamuje, to powód do zmiany koncepcji. Finanse: Pieniądze jakoś za szybko topnieją, ale przy odrobinie wysiłku równie szybko wracają. W okresie wakacyjnym nie przesadzać z szaleństwami, bo dołek finansowy przedłuży się do późnej jesieni.

Dziewanna (22 marca - 16 kwietnia)

Osoby z pod znaku Dziewanny mają zamiłowanie do nauk przyrodniczych. Sprawdzają się jako opiekunowie i nauczyciele. Miłość: Są namiętni i kochający. Preferują stałe związki. Praca: Cechuje ich drobiazgowość i dokładność. Każdą pracę, którą podejmują, wykonują starannie. Finanse: Koniec roku będzie hojny. W marcu można oczekiwać sporych wydatków, ale już maj i czerwiec będą dobrymi miesiącami na inwestycje.

Jarowit (17 kwietnia - 14 maja)

Urodzeni pod panowaniem Jarowita, zwanego również Jaryłą, są waleczni i pewni siebie. Za wszelką cenę chcą postawić na swoim. Mają duży temperament. Szybciej coś powiedzą, niż pomyślą. Miłość: Wierność nie jest ich mocną stroną. Tęsknią za stabilizacją, ale nie potrafią jej sami utrzymać. Praca: Zdolni do ciężkiej, wytężonej pracy. Jeśli zajmują stanowisko kierownicze, to świetnie dają sobie radę. Finanse: Sierpień będzie sprzyjał finansom.

Lela (15 maja - 2 czerwca)

Cenią sobie niezależność. Sprawdzają się jako kompani wszelkich rozrywek. Zbyt długie uwięzienie w domu powoduje zmęczenie, a szara codzienność jest dla nich nudna. Bywają też impulsywni, nerwowi i egocentryczni. Miłość: Nie cierpią rutyny i są ognistymi kochankami. W alkowie chętnie eksperymentują. Praca: Mają ciekawe pomysły na biznes, ale nie potrafią za długo skupić się na jednej rzeczy. Finanse: Mają dar do przyciągania pieniędzy.

Kostroma (3 czerwca - 12 czerwca)

Obdarzeni są wieloma talentami, niestety życie często ich doświadcza. Chętnie poświęcają się swoim bliskim czy znajomym. Miłość: Późno zakładają rodzinę, jednak mogą pochwalić się licznym potomstwem. Praca: Przejawiają zbyt małą pewność siebie, przez co czasem nie wykorzystują ważnych życiowych okazji. Finanse: Muszą uważać na nieszczere intencje znajomych czy rodziny, którzy mogą wykorzystać hojny portfel.

Dodola (13 czerwca - 6 lipca)

Uwielbiają kontemplować i odpoczywać. W pełni zawierzają swojemu przeznaczeniu i często jest to słuszny wybór. Miłość: Życie miłosne i rodzinne układa im się rozmaicie, ponieważ ich poglądy mogą mocno odbiegać od tych, ogólnie przyjętych. Praca: Lubią lekką i taką, która sprawia im przyjemność. Czasem bywają nieodpowiedzialni. Finanse: Ci, co inwestują, zawsze trafiają w dziesiątkę. Potrafią pomnażać pieniądze bez zbytniego wysiłku.

Kupało (przesilenie letnie - 21 lub 22 czerwca)

Urodzeni w tym szczególnym czasie mają wielki dar przekonywania do swoich teorii. Łatwo nawiązują kontakty. Miłość: Delikatni, czuli. Rodzina nie jest najważniejsza, ale o najbliższych potrafią zadbać. Praca: Ogromnie pracowici. Widząc cel, są w stanie pracować nieprzerwanie ponad swoje siły. Lojalni i oddani pracownicy. Finanse: Choć trafnie inwestują, robią to rzadko i tylko wtedy, kiedy potrzebują pieniędzy.

Łada (7 lipca - 1 sierpnia)

Dzieci Łady roztaczają wokół siebie atmosferę święta i wesela. Mają dużo wrażliwości. Oddają się wszystkiemu co piękne, wzniosłe - kochają sztukę. Najlepiej czują się na łonie przyrody. Mają fantazję i dużą wyobraźnię. Miłość: Jeśli zdecydują się na miłość, to na zawsze. Praca: Czego się nie dotkną, to im się udaje. Są postrzegani jako wytrawni fachowcy. Finanse: Nie dążą za wszelką cenę do osiągnięcia korzyści materialnych. Dobra passa im sprzyja.

Perun (2 sierpnia - 28 sierpnia)

Potrafią bronić swojego zdania. Nie załamują się w obliczu przeciwności. Są waleczni i władczy. Troszczą się o swoją rodzinę ale również o innych. Cenią sprawiedliwość i uczciwość. Miłość: Kochają mocno, szczerze. Potrafią być romantykami. Podopieczni Peruna kochają dzieci. Praca: Sprawdzają na stanowiskach kierowniczych. Są gotowi na ciężką pracę, która owocuje sukcesem. Finanse: Potrafią pomnażać i inwestować.

Żywa (29 sierpnia - 13 września)

Urodzeni w tym okresie są skromni, życzliwi, gościnni, cieszą się z drobiazgów. Nie lubią mieć zaległych spraw. Miłość: Mają trudność z wyznaniem uczucia, jeśli to zrobią, to znaczy, że kochają szczerze. Praca: Są sumienni, wszystko wykonują z wielką precyzją. Na polu zawodowym odnoszą sukcesy. Jednak muszą uważać, bo grozi im pracoholizm. Finanse: Skrupulatnie liczą każdy grosz. Oszczędzają, dzięki czemu zawsze mają rezerwy na czarną godzinę.

Mokosz (14 września - 27 września)

Podopieczni Mokosza są poukładani i przewidywalni. Najlepiej się czują w domu. Podróżują niechętnie. Miłość: Życie rodzinne układa im się świetnie. Są oddani rodzinie, która jest świętością. Praca: Są skrupulatni i pracowici. Muszą uważać, żeby nie stać się wołem roboczym. Finanse: Rachunki płacą przed terminem. Nie lubią pożyczać. Nie pogardzą najmniejszą okazją do zrobienia dobrego interesu.

Swarożyc (28 września - 15 października)

Przyczyniają się do rozwoju nauki i kultury. Mają zdolność widzenia wszędzie piękna i odkrywania go dla innych. Cieszą się powszechnym szacunkiem. Miłość: Długo poszukują idealnego partnera, tej drugiej połówki jabłka. Są ostrożni i trochę nieufni. Czasem stają się zazdrośnikami. Praca: Wszechstronni i kreatywni. Nie boją się zmiany pracy, a nawet profesji. Nowe zlecenie traktują jak wyzwanie, z którym się trzeba zmierzyć. Finanse: Pieniądze nie przedstawiają wartości same w sobie. Służą tylko do osiągania celów.

Marzanna (16 października - 8 listopada)

Nadzwyczaj cierpliwi, zdyscyplinowani i uparci. Rzadko się denerwują czy niepokoją - wiedzą, że prędzej czy później i tak dopną swego. Miłość: Miłość to dla nich forma walki, nawet w związkach nie zapominają o konkurencji. Starają się kontrolować emocje, co czyni z nich niezłych manipulatorów. Praca: Indywidualiści, ciężko pracuje im się w zespołach. Dużo wymagają od współpracowników. Finanse: Ciułają grosz do grosza. Każdy wydatek traktują jak karę. Wolą pełne konto niż pełną lodówkę.

Siemargł (9 listopada - 28 listopada)

Aktywni i pewni siebie. Najchętniej angażują się tam, gdzie toczy się walka o sprawiedliwość. Bardziej cenią sobie duchowość niż powierzchowną religijność, poczucie moralności bardziej niż ogólnie uznawane zakazy i nakazy. Miłość: Swoich wybranków otaczają głęboką, namiętną miłością. W związkach zawsze wierni i uczciwi. Praca: Niepokorni społecznicy. Jako przełożeni dbają o swoich podwładnych. Często działają w polityce. Finanse: Uczciwie i ciężką pracą osiągają bogactwo.

Żmij (29 listopada - 23 grudnia)

Urodzonym w tym okresie nic nie przychodzi łatwo, na wszystko muszą zapracować. Miłość: Nie potrafią żyć w samotności, ale z powodu trudnego charakteru często zmieniają partnerów. Potrafią wielokrotne wstępować w związki małżeńskie. Praca: Nie jest dla nich karą. Pracują dużo i ciężko do późnej starości. Ambitni i odpowiedzialni. Finanse: Nie lubią gromadzić dóbr materialnych. Żyją z dnia na dzień, a jednak często otoczeni luksusem.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje