Reklama

Reklama

Fashion in Cracow

Fashion in Cracow to jedno z największych wydarzeń w Polsce łączących jednocześnie modę, kulturę i sztukę. Ideą projektu jest promocja Krakowa za pośrednictwem mody oraz zebranie i pokazanie szerszej publiczności, także zagranicznej, lokalnych twórców.


Slow Fashion Cafe, czyli znana w Krakowie kawiarnia krawiecka to miejsce, które już od paru lat, skupia modowych aktywistów. To właśnie tam narodził się pomysł zorganizowania wydarzenia, które ma szanse odmienić oblicze polskiej mody.

Reklama

Fashion in Cracow przebiega dwuetapowo, jego pierwszą częścią jest konkurs dla młodych twórców: projektantów, fotografów, stylistów oraz osób, które chcą zaistnieć w branży modowej. Organizatorzy przygotowali 3 kategorie: Classic, Trendy i Vintage. Każda z nich pokazuje nieco inne oblicze mody, tak jak różnorodny jest Kraków, gdzie oprócz zabytkowego centrum, klimatycznego Kazimierza jest także sporo przykładów nowoczesnej architektury. Wydarzenie ma na celu wydobycie i podkreślenie tej różnorodności.

Fashion in Cracow chce wypromować najbardziej wartościowe zjawiska w modzie krakowskiej z ostatnich lat. Ulica Grodzka, która już 17 sierpnia stanie się jednym z najdłuższych w Polsce wybiegów mody, jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych zakątków stolicy Małopolski. Walor praktyczny, promocja twórców, bardzo mocno przenika się tutaj z walorem estetycznym, jaki tworzy niezwykła architektura miasta.

Gwiazdą tegorocznej edycji projektu będzie projektantka, która może stać się inspiracją dla innych, ponieważ zbudowała swoiste imperium, jest znana na całym świecie. Miała swoje pokazy w Paryżu, Nowym Yorku, Moskwie. Tworzy modę na światowym poziomie. Eva Minge, bo o niej mowa, nie tylko pokaże swoją najnowszą kolekcję, ale też uświetni swoją obecnością całe wydarzenie. Dodatkowo zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęły znane aktorki, piosenkarki i modelki.

Oprócz wspaniałej idei projekt Fashion in Cracow posiada także bardzo praktyczne aspekty. Organizatorzy stawiają na konkretne i kompleksowe wsparcie uczestników. Po pierwsze poprzez możliwość pokazania ich kolekcji na profesjonalnie zaaranżowanym wybiegu mody, po drugie zdjęcia kolekcji, które będą bardzo ważnym wkładem w ich zawodowe portfolia oraz wartościowe nagrody w konkursie (maszyny do szycia, publikacje prasowe, stworzenie strony internetowej).

Oprócz całodziennych pokazów mody, w ramach wydarzenia odbędą się liczne imprezy towarzyszące. Wystawy fotografii konkursowych w kilku miejscach Krakowa, targi mody i dizajnu oraz wykłady na temat polskiej mody.

Fashion in Cracow chce pokazać, że Kraków ma dużo do zaoferowania, że otwiera się nie  tylko na artystów i poetów, ale także coraz bardziej sprzyja branży fashion. Miasto aspiruje już nie tylko do statusu europejskiej stolicy kultury, ale także stolicy mody.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje