Reklama

Reklama

Ebook w prezencie: Nadzieja

Jeśli masz w sercu nadzieję, znajdziesz też siłę na walkę z przeciwnościami, jakie stawia na twej drodze los - przekonują autorki tomiku opowiadań "Nadzieja", który postanowiły podarować w prezencie użytkowniczkom portalu Styl.pl.

Płóczkowe Dziewczęta to nieformalna grupa literacka zrzeszająca 11 autorek, które poznały się podczas warsztatów prowadzonych przez Magdalenę Kordel i wydawnictwo Znak. Warsztaty odbyły się w dolnośląskiej miejscowości Płóczki Górne - stąd nazwa grupy. Zobacz więcej >>>

Reklama

Dwa razy w roku autorki tworzą tomiki opowiadań, które przekazują wam za naszym pośrednictwem. "Nadzieja" jest trzecim z nich.

Historie opisane w "Nadziei" poruszają tematy trudne. Mówią o stracie, przemocy i samotności. Ale też pokazują, że nigdy nie jest za późno na przebaczenie, uratowanie siebie i oczywiście - na miłość.

Jeśli jesteście z tych, co nigdy nie tracą nadziei - zapraszamy do lektury!

Pobierz ebooki:

Nadzieja PDF

Nadzieja EPUB

#KsiążkoweLove

Pod zieloną jemiołą

O autorkach:

Ilona Ciepał-Jaranowska
Od dziecka pisze wiersze, a od kilku lat również opowiadania. Jedno z nich, “Bo życie to bal", zostało wydane w antologii “Miłość z widokiem na Śnieżkę". Brała też udział w konkursach organizowanych przez Magdalenę Kordel, pt. "Kto napisze ze mną książkę?", co zaowocowało wydaniem pięciu zbiorów opowiadań z jej udziałem. Prywatnie żona Artura i mama trójki urwisów: Julitki, Mikołaja i Jagódki. Z wykształcenia bibliotekoznawca. Lubi włoską kuchnię, jesień i ciszę polskiej wsi.

Olga Smolec-Kmoch
Rocznik ‘85. Rosjoznawczyni - nie tylko z wykształcenia, ale przede wszystkim z wielkiej pasji. Bibliotekarka. Dobra kucharka, jeszcze lepsza żona, córka, przyjaciółka. Wierzy, że również dobry człowiek. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego, szczerze dostrzegająca jego głęboko ukryte piękno.

Anna Sozańska
Na co dzień pracuje z ludźmi. Obserwatorka życia codziennego, które później opisuje w tworzonych tekstach. Trenerka komunikacji interpersonalnej. Laureatka pierwszego miejsca konkursu literackiego ogłoszonego przez miesięcznik Twój Styl pn. "Miesiąc z życia kobiety", a także jedna z laureatek konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo Znak pn. "Jak zostać ulubioną pisarką Polek". Dom, książki i Bieszczady, to jest to, co kocha najbardziej.

Monika Michalik
Ekonomistka z głową pełną pisarskich marzeń i planów. Uwielbia podróże i nie wyobraża sobie życia bez pisania. Jej dumą jest córka Emilia, która również połknęła bakcyla pisarskiego. Laureatka konkursów literackich i poetyckich. Autorka bajek, które miała przyjemność czytać w lokalnym radiu podczas specjalnych audycji dla dzieci. Największym pisarskim osiągnięciem jest jej pierwsza powieść obyczajowa “Bądź moim marzeniem", która została wydana w czerwcu 2019 r. nakładem Wydawnictwa Znak. Wkrótce ukaże się jej druga powieść.

Kasia Jurczyk
Laureatka konkursu organizowanego przez wydawnictwo Znak i pisarkę Magdalenę Kordel. Z wykształcenia dziennikarka z licencją fizyka medycznego. Żyje z pasją i z pasji. Pochłania książki w ilościach hurtowych. Głodna wiedzy obserwatorka życia codziennego i relacji międzyludzkich. Żona i najlepsza przyjaciółka Kamila, dumna mama Jakuba i Gabriela.

Sylwia Kubik
Od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z wykształcenia i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las, zioła i gotowanie. Żona Wojciecha i matka dwóch wspaniałych córek: Anielki i Gabrielki. Autorka poczytnej powieści obyczajowej “Pod naszym niebem", której kontynuacja ukaże się na wiosnę.

Maja Marta Świątek
Z wykształcenia filolog polski, z zamiłowania wielbicielka literatury, teatru i filmu. Laureatka konkursu na opowiadanie zorganizowanego przez wydawnictwo Znak i Magdalenę Kordel. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci. Lubi kawę z cynamonem, psy i pisanie.

Kinga Kosiek
Absolwentka romanistyki, niezmiennie zakochana w języku francuskim. Nałogowo ciekawa ludzi i świata, uzależniona od książek w dawkach zagrażających życiu i zdrowiu. Mieszka na pięknym Podkarpaciu i coraz śmielej marzy o pisaniu.

Agnieszka Łopatowska
Dziennikarka, która nałogowo czyta książki, służbowo rozmawia z ich autorami i po cichu marzy, żeby je pisać. Kocha jeść, podróżować i ludzi. Uczy studentów dziennikarstwa. Mieszka w Krakowie z kotem Piekłem i sporym zapasem książek, które ma nadzieję przeczytać do emerytury. Ma słabość do butów i winylowych płyt.

Małgorzata Matysek
Polonistka, copywriterka, redaktorka współpracująca na stałe z kilkoma wydawnictwami. Ujarzmia słowa, tworząc treści w social mediach znanej marki modowej, w której zajmuje się również e-commercem. Mama-strażak, która czuwa nad trzema czynnymi wulkanami energii. Uwielbia czytać, pisać, tworzyć, podróżować i... łobuzować z dziećmi.

Emilia Baczyńska-Majchrzycka
Grafik z wykształcenia oraz zawodu, ilustrator, trochę artystka i rękodzielniczka z zamiłowania. Z wyboru wrocławianka. Jej największym marzeniem jest stworzenie opowieści, w której połączy wszystkie swoje pasje - tę do pisania z malowaniem i wyklejaniem. Fanka komiksów, fantastyki, francuskich komedii, brytyjskich seriali i filmów animowanych.

Pobierz ebooki:

Nadzieja PDF

Nadzieja EPUB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje