Reklama

Reklama

E-book dla ciebie: Pod zieloną jemiołą

"Pod zieloną jemiołą" to zbiór świątecznych opowiadań - niezwykłych, pachnących pierogami i czerwonym barszczykiem, pełnych bożonarodzeniowej magii... I pewnego Stefana o wielu twarzach. Możecie pobrać go za darmo z naszej strony - zapraszamy!

Autorki tego tomiku poznały się kilka miesięcy temu na warsztatach literackich organizowanych przez wydawnictwo Znak, jego redaktorkę Dorotę Gruszkę oraz pisarkę Magdalenę Kordel. Wzięło w nich udział dziesięć laureatek konkursu i dziennikarka portalu Styl.pl. Efektem tego spotkania jest kilka książek obyczajowych na różnym etapie przygotowania i niezwykła więź, która połączyła kursantki. A że kreatywności im nie brakuje, na święta postanowiły obdarować was swoimi pięknymi, ciepłymi, mądrymi i zabawnymi opowieściami w tomiku "Pod zieloną jemiołą". Łączy je postać Stefana, bohatera, który pojawił się w naszej wyobraźni podczas naszych literackich ćwiczeń i już z nami został.

POBIERZ E-BOOK "POD ZIELONĄ JEMIOŁĄ"

Reklama

"Górskie powietrze sprawiło, że w głowach kilku pomysłowych i realizujących swoje marzenia kobiet, z Magdaleną Kordel jako opiekunką tego twórczego stadka na czele, zrodził się pomysł na Niego. Życie go nie rozpieszczało. Im bardziej ożywał, tym gorzej mu się wiodło" - piszą autorki we wstępie e-booka. "Mamy grudzień... Przed nami magiczny czas! Myślami jesteśmy już przy świętach Bożego Narodzenia. Stefan, niczym zbłąkany wędrowiec powrócił z przytupem nie tylko do naszych myśli, ale także na łamy naszego tomiku opowieści. Poznajcie Go! I poznajcie dzięki niemu nas!".

POBIERZ E-BOOK "POD ZIELONĄ JEMIOŁĄ"

Autorki opowiadań:

Emilia Baczyńska-Majchrzycka - grafik z wykształcenia oraz zawodu, ilustrator, trochę artystka i rękodzielniczka z zamiłowania. Z wyboru wrocławianka. Jej największym marzeniem jest stworzenie opowieści, w której połączy wszystkie swoje pasje - tę do pisania z malowaniem i wyklejaniem. Fanka muchomorów, szczególnie tych czerwonych, komiksów, fantastyki i francuskich komedii. Jedna z laureatek konkursu literackiego wydawnictwa Znak.

Ilona Ciepał-Jaranowska - od dziecka pisze wiersze, a od kilku lat również opowiadania. Dwukrotna laureatka konkursów poetyckich Wolbromska Wiosna Poetycka. Brała udział w konkursach organizowanych przez Magdalenę Kordel, pt. "Kto napisze ze mną książkę", co zaowocowało wydaniem pięciu zbiorów opowiadań z jej udziałem. Z wykształcenia jest bibliotekoznawcą. Lubi włoską kuchnię i ciszę polskiej wsi.

Katarzyna Jurczyk - zakręcona rękodzielniczka i zorganizowany przedsiębiorca. Z wykształcenia dziennikarka, ale z licencją fizyka medycznego. Żyje z pasją i z pasji. Pochłania książki w ilościach hurtowych i szydełkuje zakładki dla przyjaciół. Głodna wiedzy obserwatorka życia codziennego, które z zapałem opisuje. Żona i najlepsza przyjaciółka Kamila, dumna mama Jakuba i Gabriela.

Kinga Kosiek - absolwentka romanistyki, niezmiennie zakochana w języku francuskim. Nałogowo ciekawa ludzi i świata, uzależniona od książek w dawkach zagrażających życiu i zdrowiu. Mieszka na pięknym Podkarpaciu i coraz śmielej marzy o pisaniu.

Sylwia Kubik - od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Żona Wojciecha i matka dwóch wspaniałych córek: Anielki i Gabrielki. Radna wierząca w ideały. Bardzo dobrze zna środowisko wiejskie, szkolne, samorządowe. Od 5 lat aktywnie funkcjonuje również w obrębie osób niepełnosprawnych, ich radości i problemów.

Agnieszka Łopatowska - dziennikarka, która nałogowo czyta książki, służbowo rozmawia z ich autorami i po cichu marzy, żeby je pisać. Kocha jeść, podróżować i ludzi. Uczy studentów dziennikarstwa. Mieszka w Krakowie z dwoma kotami i sporym zapasem książek, które ma nadzieję przeczytać do emerytury.

Małgorzata Matysek - polonistka, copywriterka, redaktorka współpracująca na stałe z kilkoma wydawnictwami. Ujarzmia słowa, tworząc treści w social mediach znanej marki modowej, w której zajmuje się również e-commercem. Mama-strażak, która czuwa nad trzema czynnymi wulkanami energii. Uwielbia czytać, pisać, tworzyć, podróżować i... łobuzować z dziećmi.

Monika Michalik - z wykształcenia ekonomistka. W pracy zawo­dowej zajmuje się cyframi, po pracy literami - całe życie z długopisem. Jej dumą jest córka Emilia, która również połknęła bakcyla pisarskiego. Laureatka konkursów literackich i poetyckich. Autorka bajek, które miała przyjemność czytać w lokalnym radiu podczas specjalnych audycji dla dzieci. Największym pisarskim osiągnięciem jest jej pierwsza powieść obyczajowa, która zostanie wkrótce wydana.

Olga Smolec-Kmoch - rocznik `85. Rosjoznawczyni. Od niedawna zawodowa bibliotekarka, od zawsze mól książkowy, od dziś - debiutantka słowa pisanego. Dobra kucharka, jeszcze lepsza żona i córka. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego, szczerze dostrzegająca jego głęboko ukryte piękno.

Anna Sozańska - z wykształcenia pedagog, jednak na co dzień pracuje z dorosłymi. Zafascynowana ludźmi i relacjami, jakie miedzy sobą nawiązują. Obserwatorka życia codziennego, które później opisuje w swoich tekstach. Trenerka komunikacji i społecznik. Laureatka pierwszego miejsca konkursu ogłoszonego przez miesięcznik "Twój Styl" pt. Miesiąc z życia kobiety oraz konkursu literackiego zorganizowanego przez wydawnictwo Znak. W wolnych chwilach jeśli nie czyta to pisze i odwrotnie. Dom, książki i Bieszczady, to jest to, co kocha najbardziej.

Maja Marta Świątek - łodzianka z pochodzenia, z wykształcenia filolog polski, z zamiłowania wielbicielka literatury, teatru i filmu. Laureatka tegorocznego konkursu na opowiadanie, zorganizowanego przez wydawnictwo Znak i Magdalenę Kordel. Prywatnie żona Piotra, mama Teosia i Agatki, lubi kawę z cynamonem, psy i pisanie.

POBIERZ E-BOOK "POD ZIELONĄ JEMIOŁĄ"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje