Reklama

Reklama

​Bohaterski kot zginął, ratując dwoje dzieci

Właściciele kotów wiedzą, że to wyjątkowo kochające zwierzęta ceniące sobie bliski kontakt z człowiekiem. Jednak w społeczeństwie wciąż krąży na ich temat wiele krzywdzących opinii, często nie mających wiele wspólnego z prawdą. O tym, że to właśnie kot jest najlepszym przyjacielem człowieka, może świadczyć historia kota Arthura z Australii.

Arthur to krótkowłosy kot domowy z Queensland. Przyjazny zwierzak towarzyszył dzieciom swoich właścicieli podczas zabawy w ogrodzie, kiedy w oczy zajrzało im niebezpieczeństwo. W pobliżu maluchów pojawił się jeden z najbardziej jadowitych węży świata - Pseudonaja textilis, czyli nibykobra siatkowana.

Reklama

Kot zareagował natychmiast, podejmując walkę na śmierć i życie. Bohaterski zwierzak uratował dzieci, niestety w śmiertelnym starciu został ukąszony. Po krótkiej utracie przytomności kot wydawał się zdrowy, ale następnego dnia ponownie doznał zapaści, a weterynarze w klinice, do której został odwieziony, nie byli w stanie uratować mu życia. Dla właścicieli zwierzęcia to ogromnie trudne chwile.

Dowiedz się więcej na temat: kot | koty | wąż | bohaterski kot

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje