Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Black Friday dla zdecydowanych

Machina ruszyła. Wiele osób nastawia się na cenowe okazje. Co zrobić, aby za kilka dni nie stać przed szafą pełną nowych rzeczy i nie powtarzać jak zaklęcia zdania: "Nie mam się w co ubrać". Stylistka Iwona Radwan-Sado podpowiada, jak uniknąć sprzedażowych wpadek.

Lidia Ostólska, Styl.pl: W Polsce formuła "czarnego piątku" jest różnie interpretowana przez sprzedawców.

Reklama

Iwona Radwan-Sado: Niestety. Problem polega na tym, że często wystawiane są rzeczy, które się nie sprzedają, a teraz trudno oszukać klienta. 

Kusząca kampania zachęca do odwiedzenia sklepu. Potem okazuje się, że jest w nim jeden wieszak z przecenionymi ubraniami.

- Lub jeden stolik. Sama wielokrotnie czułam się rozgoryczona. Dlatego sprawdzajmy, które sklepy faktycznie przygotowały się do sezonowej wyprzedaży z rozmachem. 

Jeżeli znajdziemy się już w "sprzedażowym raju", to na co zwrócić uwagę? 

- Zdecydowanie na jakość: materiałów, wykończenia i na końcu bierzmy pod uwagę cenę. Dobry płaszcz, kurtka, spodnie, czy torba to "must have" każdej kobiety. Rzeczy z górnej półki są drogie. W czarny piątek też nie spodziewałabym się radykalnych obniżek cen. Jednak warto w tę bazę zainwestować, bo są to ubrania i dodatki, które posłużą nam minimum przez dwa sezony. 

Torba pełna zakupów. Tylko potem okazuje się, że rzeczy z metką wypełniają naszą szafę, a my nadal nie mamy się w co ubrać. Jak uniknąć takich pomyłek? 

- Podczas promocji trzeba mieć pomysł na siebie. Polecam zakupy z listą, wówczas unikniemy pomyłek. Wybierajmy rzeczy zgodne z naszym dress code, wówczas jest szansa, że ubierzemy je do pracy lub przyjęcie. To nie czas na eksperymenty i zmianę wizerunku.

To na czym warto się skupić? 

- Czarny piątek to wyprzedaż sezonowa. Prawda jest taka, że osoby, które są na bieżąco z trendami, modne dodatki mają już w szafie. Jednak ci, którym na co dzień brakuje odwagi lub cenią sobie klasykę, mogą zaszaleć podczas piątkowych zakupów. Pantera? Czemu nie, ożywi wiele stylizacji.

Plecak zamiast torby? 

- Jak nie teraz, to kiedy? 

Za czym Pani będzie się rozglądać? 

- Buty kowbojki! To sezonowy hit i doskonałe uzupełnienie klasyki na wszystkie pory roku.

Zobacz także: 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje