Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Biżuteryjki dla WOŚP

250 mam-artystek dołączyło do grupy "Biżuteryjki dla WOŚP".

Matki to najbardziej zapracowana i najlepiej zorganizowana formacja na świecie!  Jej uczestniczki oprócz pracy zawodowej oraz pracy w domu znalazły jeszcze czas i siły, by charytatywnie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rekordzistką jest warszawska mama 6 dzieci! W sumie "Biżuteryjki dla WOŚP" liczy 500 artystek zgromadzonych na forach dyskusyjnych i Facebooku.

Reklama

W tym roku Biżuteryjki przekazują dla WOŚP aż 50 przedmiotów, które można licytować na oficjalnej stronie akcji: http://aukcje.wosp.org.pl/

Supernova: Gorset i torebka

Satynowy, czarny gorset powstał w zaprzyjaźnionej pracowni sukien ślubnych, zaś następnie ozdobiony został imponującą aplikacją z sutaszu. Na gorsecie lśni łącznie około 400 kryształków Swarovskiego, a każdy z nich został starannie obszyty jedwabistymi, kolorowymi tasiemkami sutaszu, w ponad 200 pracowniach artystycznych. Łącznie, stworzenie gorsetu trwało 440 godzin. Gorset dostał nazwę "Supernova", gdyż znakomicie odzwierciedla eksplozję kolorów i magię blasku zaklętych w sutaszowych łezkach. Spódnica, która jest w komplecie z gorsetem, została przekazana przez pracownię mody "Fanfaronada". Gorset promuje aktorka Maria Niklińska: Całym sercem wspieram corocznie akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy dziewczyny przedstawiły mi projekt i opowiedziały o swojej grupie, bez wahania zgodziłam się im pomóc. Zawsze powtarzam, że każda pomoc potrzebującym jest nieoceniona, a tutaj mamy fantastyczną inicjatywę niezależnych artystek, których zaangażowanie i praca dwustukrotnie zwiększyły wartość tego gorsetu. Trzymam kciuki za licytację tego pięknego przedmiotu!

Torebka - kopertówka została wykonana i przekazana przez Zuzię Górską, zaś zdobienia wykonały sutaszystki z całej Polski. Podobnie, jak w przypadku gorsetu, każda artystka wykonała wybrany element, a następnie jedna osoba naszyła całość na zamszową torebkę. Licytację torebki wspiera Miss Polonia 2011, prowadząca program "Projektanci na start", Marcelina Zawadzka: "Uwielbiam pomagać i zawsze całą sobą angażuje się w projekty, które mogą uratować życie i zdrowie człowieka. Niezwykłe dla mnie jest to, że powstała ogromna grupa kilkuset dziewczyn, które charytatywnie tworzą tak piękne rzeczy i zespołową pracą wykonują niepowtarzalną biżuterię. Jeśli mój udział przyczyni się do pozyskania większej kwoty na WOŚP z licytacji torebki, będę niezmiernie szczęśliwa".

Wędraś

Podróżujący naszyjnik o pieszczotliwej nazwie "Wędraś" doczekał się w tym roku aż trzech odsłon: "Tiamat", "Atlas Chmur" i "Ślubny".

W naszyjnik "Tiamat" podróżniczą duszę tchnęła największa polska podróżniczka i pisarka, redaktorka programu "Świat według Blondynki" - Beata Pawlikowska: "Uwielbiam takie pomysły! A Wędraś jest jak każdy z nas, bo przecież każdy człowiek codziennie odbywa swoją najważniejszą podróż - podróż przez życie, zbierając w różnych miejscach i od różnych osób drobiazgi, które składają się na jego rzeczywistość. Ten Wędraś jest dla mnie symbolem odwagi - żeby wyruszać w drogę, ciekawości - żeby uczyć się nowych rzeczy i otwartości - żeby się zmieniać. Mam nadzieję, że ten Szczęśliwy Wędraś trafi do równie szczęśliwego człowieka. I szykujcie się na więcej, bo obiecałam, że przywiozę z podróży specjalny kamień, z którego powstanie nowy Wędraś w następnej edycji WOŚP".  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje