Reklama

Reklama

Jak być dla siebie dobrą?

Gdy będziesz traktować siebie z szacunkiem, inni także zaczną to robić. Sama się zdziwisz, jak to potrafi odmienić życie.

Zadbanie o siebie sprawia, że odczuwamy spokój i mamy więcej radości z życia. Oto kilka prostych nawyków, które warto sobie wypracować. Zmiany w myśleniu o sobie innych szybko dadzą efekty!

  • Nigdy nie porównuj się z innymi. Robiąc to, ciągle się oceniasz - a jest to prawie zawsze ocena negatywna. To utrudnia docenienie siebie, zauważenie swoich dokonań i mocnych stron, oraz odbiera radość życia.

  • Przyjmuj komplementy. To wyrazy sympatii i uznania, które budują naszą pewność siebie. Wystarczy powiedzieć "dziękuję", "miło mi to słyszeć" - i to wszystko, bez dodawania tłumaczeń.

  • Nie przepraszaj co chwilę. Robiąc to za często, obniżasz swoją wartość. Kobiety mówią słowo "przepraszam" niemal odruchowo. To prowadzi do tego, że gorzej o sobie myślą i częściej odczuwają lęk. 

  • Doceniaj innych. Bo dobra energia wraca. Zauważając dokonania innych, ich dobre postępowanie, ma się też większą szansę docenić... siebie. 

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje