Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ciekawe propozycje na długie, jesienne wieczory

Za oknem plucha i nie masz najmniejszej ochoty na wyjście z domu? Boisz się, że brak aktywności sprawi, że w twoje życie wkradnie się nuda? Skorzystaj z gier planszowych, aby urozmaicić czas, a nie grozi ci jesienna chandra!

Jeśli to tej pory nie grałaś z przyjaciółmi w gry planszowe, koniecznie nadrób zaległości! Gry towarzyskie, takie jak: gra Ego lub Kalambury albo fajne gry planszowe – Santiago czy Kolejka, potrafią rozruszać każdą imprezę. Sprawdzą się także jako recepta na mile spędzony czas w gronie domowników. 

Reklama

Oto kilka pomysłów, które mogą ci się spodobać:

Gry towarzyskie – sposób na integrację towarzystwa

Nic tak nie integruje podczas spotkania czy imprezy, jak gry towarzyskie. To sprawdzony sposób na zaangażowanie wszystkich gości w jedną czynność i zmobilizowanie ich do grupowego działania. 

W mniejszym gronie osób, które już się znają, sprawdzi się gra Ego. Zasady są proste. Każdy gracz ma za zadanie udzielić odpowiedzi na niebanalne pytania, a jego przeciwnicy muszą wytypować, jaka to odpowiedź. Nierzadko nietuzinkowe pytania zmuszają do kontrowersyjnych odpowiedzi, wywołując nie tylko salwy śmiechu, ale i potencjalnie będąc powodem długich dyskusji. Gra pozwala uczestnikom poznać się lepiej, a jednocześnie daje dreszczyk emocji. 

Podczas imprezy w większym gronie lepiej sprawdzą się Kalambury, które wymagają dobrej ekspresji, pewnych zdolności aktorskich, ale i szybkiego kojarzenia faktów. Podczas rozgrywki emocje są ogromne, a samą grę można rozplanować w kilku konfiguracjach: na przykład z podziałem na drużyny lub solowych graczy, z rysowaniem albo pokazywaniem haseł. 

Planszówki – odpędź jesienną nudę

Gry planszowe z fabułą to sprawdzona metoda na przedłużające się jesienne wieczory. Jedyna wada planszówek to to, że są uzależniające! Każdy, niezależnie od upodobań, może znaleźć coś dla siebie – zarówno fani fantastyki, jak i maniacy historii. 

Planszówki wprowadzają do towarzystwa element rywalizacji, jednocześnie zapewniając dobrą zabawę. Popularną grą jest na przykład Kolejka, w której gracze cofają się do czasów PRL-u, mając za zadanie skompletowanie listy zakupów. Fabuła gry wiernie odwzorowuje realia epoki, każąc graczom przepychać się w kolejkach i pozostawać w niepewności, do którego sklepu zostanie dostarczony towar.  

Równie ciekawą grą z fabułą jest Santiago, w której uczestnicy starają się rozbudować i odpowiednio nawodnić swoje farmy. Oferta gier jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rywalizacja związana z planszówkami to recepta na udany wieczór zarówno w gronie dorosłych, jak i podczas wieczoru spędzanego z dziećmi. 


materiał zewnętrzny

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: czas wolny

Reklama

Reklama