Reklama

Reklama

Polska marka produkuje rajstopy z recyklingu

Milion par rajstop, pończoch i skarpetek damskich miesięcznie - marka Gabriella to polska, rodzinna firma z Łodzi sprzedająca swoje produkty w 50 krajach, jako pierwsza na świecie wykonała rajstopy w 100 proc z przędz z recyklingu, posiadających prestiżowy certyfikat Global Recycled Standard.

Kolekcja now! to trzy uniwersalne modele rajstop, które nigdy nie wychodzą z mody. Grubości - 20, 60 i 100 den, w matowej głębokiej czerni sprawdzą się w każdych okolicznościach.

Trendy zmieniają się z sezonu na sezon, lecz moda na ekologię nie jest już tylko chwilową tendencją, a koniecznym kierunkiem rozwoju branży. W procesie produkcyjnym nowej linii now! zużywa się 90 proc. mniej wody i emituje do atmosfery 80 proc. mniej CO2.

Reklama

Zrezygnowano także z etapu opierania przy produkcji większości rajstop, pończoch i skarpetek dotychczas produkowanych przez Gabriellę, co pozwoliło na oszczędność 40 proc. wody zużywanej w standardowym procesie produkcyjnym.

Kolekcja now! to nie tylko innowacja w produkcji, ale także nowy sposób pakowania i wysyłki produktów. W opakowaniach rajstop z serii now! zrezygnowano z folii na rzecz jej biodegradowalnego zamiennika z PLA, czyli włókna z cukrów roślinnych. Papierowe elementy również są w pełni recyklingowalne i nadają się do przetworzenia.

Ponadto marka postanowiła pożegnać dotychczasowe foliopaki w wysyłce e-commerce. W zamian za to wprowadziła tekturowe pudełka. Dodatkowo opakowania zostały wzbogacone o instrukcję jak prawidłowo przygotować poszczególne ich części do procesu recyklingu.

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje