Reklama

Reklama

Okrycia wierzchnie na zimę. Jak dobrać je do sylwetki?

​Długi płaszcz, puchowa kurtka, a może obszerne sztuczne futerko - jakie okrycie wierzchnie wybrać na nadchodzącą zimę?

Często wydaje się nam, że gdy zakładamy na siebie kilka warstw, kształt naszej sylwetki przestaje być widoczny. Nic bardziej mylnego. Dobrze dopasowane okrycie wierzchnie pozwala uwydatnić atuty i zakamuflować mankamenty figury. Ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru określić typ własnej sylwetki. Dzięki temu modowe rozterki odejdą w zapomnienie, a zakupy będą szybsze i o wiele przyjemniejsze.

Gruszka

Reklama

W przypadku gruszki ciężar ciała skupia się na dolnych partiach sylwetki. Cechą charakterystyczną dla tego typu figury są biodra szersze niż ramiona oraz dość pełne uda. Zdecydowane atuty to płaski brzuch oraz długa, wąska talia. Jeśli jesteś "gruszką", powinnaś dążyć do wyrównania proporcji. Unikaj zaszewek, kieszeni z klapami czy też marszczeń w okolicach bioder - to zwróci na nie uwagę i optycznie je poszerzy.

Niekorzystnie będą również okrycia sięgające do połowy ud. Pułapką mogą okazać się oversize'owe formy, które często charakteryzuje obniżona linia ramion - to detal, który nie wpłynie korzystnie na twoją sylwetkę i uczyni ramiona jeszcze węższymi.

Dla pań o figurze "gruszki" idealne będą okrycia zdobione przez obszerne pagony lub duże kołnierze. Tego typu dodatki pozwolą optycznie wyrównać środek ciężkości. Zdecydowanie najkorzystniejsze będą lekko rozkloszowane ku dołowi i wiązane w talii płaszcze. Warto zwrócić uwagę na krój szlafrokowy, który często wykończony jest obszernym, ciepłym i funkcjonalnym kapturem.


Klepsydra

Figurę klepsydry charakteryzuje taki sam obwód ramion i bioder oraz mocno zarysowana talia. Mimo że ta sylwetka jest marzeniem wielu kobiet, stylizowanie jej wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Idealne proporcje bardzo łatwo można zaburzyć poprzez dobór nieodpowiedniego fasonu, koloru czy nawet materiału.

Panie klepsydry muszą więc zachować ostrożność. Do ich głównych zadań należy podtrzymanie proporcji, którymi obdarzyła je natura. Niekorzystne mogą okazać się poszerzające ramiona poduszki i pagony, zbyt szerokie kołnierze, a także zwracające uwagę na biodra marszczenia. 

Kobiety o sylwetce klepsydry dobrze wyglądają w ubraniach, które podkreślają ich kształty. Właśnie dlatego powinny zainwestować w płaszcz wykonany z przylegającej do ciała i ciepłej wełny. Idealnie sprawdzą się kroje mocno taliowane lub przewiązane paskiem. Dla "klepsydry" kłopotliwe mogą okazać się okrycia dwurzędowe, które poszerzają sylwetkę.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje