Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Niestandardowe symbole miłosne w święto zakochanych

Gdy zbliżają się walentynki, zewsząd otaczają nas serca i kwiaty. Nic więc dziwnego, że zapytani o symbol miłości niemal wszyscy odpowiedzą tak samo. Na szczęście miłosna symbolika jest znacznie bogatsza. Co nietuzinkowego możesz podarować partnerce w święto zakochanych? Poznaj propozycje, które przygotowaliśmy we współpracy z marką W.KRUK.

Skrzydła

Miłość to nie tylko uczucie, które was łączy. To także docenienie tego, kim jest druga osoba. Jej wad, zalet, mocnych i słabych stron. Choć jesteście razem, potraficie nawzajem pielęgnować swoją niezależność i dbacie o to, by każdy z was mógł cieszyć się wolnością i zawsze znalazł chwilę dla siebie.

Reklama

Skrzydła to synonim miłości dla tych, których związek jest na najwyższym poziomie zaufania. Oznaczają dążenie do spełniania marzeń - tych wspólnych i tych osobistych. Podkreślają mądrość i kreatywność osoby noszącej ten symbol w formie naszyjnika czy bransoletki. Wręczając ukochanej prezent w kształcie skrzydeł pokażesz, że bez względu na przeciwności, zawsze będziesz ją wspierał. Cenisz w niej to, kim jest i wierzysz, że jest w stanie osiągnąć wiele. Czy można wyobrazić sobie lepszy prezent?

Miłosna wiadomość

W czasach, gdy na co dzień rozmawiamy ze sobą przy pomocy komunikatorów, wysyłamy zdjęcia MMS-ami i obserwujemy się w mediach społecznościowych, nikt już nie pisze prawdziwych listów. Wciąż jednak są one romantycznym symbolem głębokiego uczucia i zaangażowania.

Wcale nie musisz biec na pocztę, by wysłać list miłosny odręcznie pisany na zdobionej papeterii. W sklepie W. KRUK możesz kupić jej wisiorek w kształcie koperty z listem, na którym wygrawerujesz krótkie wyznanie miłości. Taką  wiadomość twoja ukochana będzie mogła nosić przy sercu każdego dnia.

Kotwica

Zwykle kojarzy się z wakacjami w nadmorskich miejscowościach i marynarskimi opowieściami. Symbol kotwicy kryje jednak za sobą coś więcej. Już w starożytności była ona utożsamiana z poczuciem bezpieczeństwa i nadzieją. W związku symbolizuje chęć zaangażowania, stabilizacji. W pewien sposób łączy ona siłę męską i żeńską, tworząc jedną całość.

Jeśli lubicie wspólnie podróżować, kotwica może być również czymś znacznie bardziej osobistym, co przypomni wam chwile spędzone razem na wakacjach. W takim wypadku możesz podarować ukochanej srebrne kolczyki w kształcie kotwicy, które będą symbolem waszej miłości. Dla niej będzie to także delikatna sugestia, że traktujesz poważnie relację, która was łączy i chcesz, by trwało to jak najdłużej.

Kwiaty

Która kobieta nie kocha kwiatów? Oprócz bukietu, który kupisz dla niej w dniu walentynek zadbaj również o coś mniej ulotnego i znajdź biżuterię z pięknym, kwiecistym wzorem. Jednym z najbardziej popularnych symboli miłości są róże - atrybut Afrodyty, greckiej bogini miłości. Symbolizują one zmysłowe i gorące uczucie mężczyzny do kobiety. To także niezwykle lubiany przez płeć piękną wzór wykorzystywany w biżuterii i zdobnictwie.

Innym kwiecistym symbolem miłości są tulipany. Najlepszym wyborem będą czerwone, które prawdziwą, namiętną miłość. Uważaj jednak na kolor żółty, jeśli chcesz wręczyć ukochanej bukiet kwiatów w tym dniu. Choć symbolizują szczęście i radość, niektórzy twierdzą, że ten kolor kwiatów zwiastuje rychłe rozstanie.

Nieskończoność

Symbol nieskończoności większości osób kojarzy się raczej z przyjaźnią niż z głębokim uczuciem. Nic bardziej mylnego! Nieskończoność nie oznacza rodzaju relacji, jaka was łączy, a podkreśla jej trwałość.

Delikatna bransoletka ze znakiem nieskończoności będzie doskonałym odzwierciedleniem tego, jak wiele znaczy dla ciebie ten związek i jakie pokładasz w nim nadzieje. To również intymna deklaracja miłości, wierności i oddania drugiej osobie.

Artykuł powstał we współpracy z marką W. KRUK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje