Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kolory sezonu

Która z najmodniejszych barw jest dla ciebie? To zależy, czy twój typ urody to lato, jesień, wiosna czy zima. Nasza ekspertka pomaga to ustalić.

Granat dla "lata"

Wbrew nazwie "lato" jest typem chłodnym. Ma cerę bladą, porcelanową, o odcieniu różowawym lub jasnooliwkowym, oczy niebieskie, zielononiebieskie lub piwne. Włosy w kolorze popielatego brązu, popielatego lub jasnego blondu jak u kobiet z filmów Hitchcocka, lub o "mysim" odcieniu. Ten typ jest uprzywilejowany w tym sezonie, bo w kolekcjach dominują chłodne kolory, które mu służą. Oprócz granatu - gołębia szarość, perłowy i baby blue.

M(i)odowa "wiosna"

Reklama

Skóra "wiosny" ma ciepły odcień kości słoniowej albo morelowy. Opala się na złotawy kolor. Oczy mogą być jasnobrązowe, zielone, turkusowe, zielonobrązowe lub nawet błękitne. Włosy wpadają w odcień ciepłego blondu, ale bywają też marchewkowo rude lub złotobrązowe. Z modnych obecnie kolorów w miodowym "wiosna" zaprezentuje się najefektowniej. Polecam jej również écru i mleczną biel, którą lansują Isabel Marant i Céline.

Szarości dla "zimy"

Klasyczna zima wygląda jak Królewna Śnieżka - blada, porcelanowa twarz, niebieskie oczy, ciemne włosy i oprawa oczu. Cera "zimy" może przybierać także odcień chłodnego beżu czy delikatnej oliwki. Włosy są brązowo-czarne, kruczoczarne lub siwe, oczy czarne, brązowe, piwne, zielono-brązowe. Modna paleta szarości może być dla zimy bazą w tym sezonie. Ale polecam jej też granat, purpurę i szmaragdowy.

"Jesień" w czerwieni

Cera "jesieni" jest złocista lub oliwkowa, ale może mieć odcień kości słoniowej lub brzoskwini przy ciemniejszych włosach i oczach, które odróżniają ją od wiosny. Oczy są brązowe lub złotawobrązowe, rzadziej zielone. Włosy rude, ciepłobrązowe, kasztanowe, często ze złotymi refleksami. "Jesień", podobnie jak "wiosna", potrzebuje ciepłych barw. Z obecnych trendów, prócz czerwieni, może wybrać kolor śliwkowy, buraczkowy oraz barwy militarne: khaki i zgaszoną zieleń.

Gsia Kuniewicz Stylistka z firmy OSA, osobista stylistka.

SHOW 23/2013

Dowiedz się więcej na temat: moda jesień 2013

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje