Reklama

Reklama

Kolekcja Łukasza Jemioła w klimacie lat 80.

Kolekcja Łukasza Jemioła na sezon wiosna/lato 2017, przełożona na niemal 40 sylwetek na wybiegu, jest odwołaniem do klimatu lat 80. - najmodniejszego trendu sezonu. Pomysł na stworzenie kolekcji inspirowanej dekadą, w której urodził się projektant, pojawił się z sentymentu do tamtych czasów, a także zainteresowania ulicznym stylem, który dzisiaj za sprawą blogerów i influencerów wyznacza trendy w modzie.

Miejskie dżungle takie jak Nowy Jork, Tokio czy Londyn stały się wybiegiem inspiracji dla nowych projektów Łukasza Jemioła. Projektant postawił na zdekonstruowane koszule, marynarki i kurtki oversize, szerokie spodnie z nogawkami nad kostki, dżins, skórę, a także wibrujące falbany i melanże. Całość na pokazie zgrabnie spinały paski zapięte w taliach modelek. Nie zabrakło charakterystycznych dla Łukasza Jemioła tkanin premium - transparentnego jedwabiu, delikatnych ręcznie wyszywanych koronek i miękkiej wełny. Wśród wzorów motywem przewodnim są paski i kratki, które doskonale łączą się z mocnymi blokami kolorów. W kolekcji najbardziej wybijają się oranżowa czerwień, biel i szafranowy żółty.

Reklama

- Zależało mi, aby kolekcja na wiosnę-lato była energetyczna i miała pozytywny ładunek. Tęsknimy za słońcem, piękną aurą, więc duża dawka wyrazistych barw w naszej garderobie świetnie uzupełni braki w pogodzie. Pokaz specjalnie odbył się w pierwszy dzień wiosny, aby wykorzystać jego symboliczną moc. Dlatego na niektórych ubraniach pojawiły się napisy "Perfect day" - mówi Łukasz Jemioł.


 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje