Reklama

Reklama

Jesień i zima według Gosi Baczyńskiej

W Atelier Gosi Baczyńskiej odbył się pokaz najnowszej kolekcji jesień-zima 2014/15, która miała swoją premierę na tegorocznym Paris Fashion Week.


Reklama

Na ten jeden wieczór szpaler drzew przy ulicy Floriańskiej na warszawskiej Pradze, przepięknie oświetlonych białym światłem, zamienił się w wybieg dla modelek. Ten niezwykły kadr dopełniły tętent koni dobiegający z głośników i wspaniała polska muzyka filmowa, przeplatana nostalgią Chopina. 

Kolekcja Gosi Baczyńskiej zapowiada się w stu procentach kobieca i zmysłowa. - Gosia ubiera kobiety jak prawdziwa artystka. Myślę, że jej zaletą jest to, że myśli o każdej indywidualnie. Jest prawdziwą kreatorką. To jest najpiękniejsze. To widać i w detalu, i w pomyśle na całość. To nawiązanie do polskich bohaterów, a połączenie tych elementów męsko-męskich w ubiorze kobiecym, to po prostu gender - przyznał Krzysztof Materna. Edyta Herbuś, która ceni projektantkę za esencję kobiecości także nie kryła swojego zachwytu. - Gosia zabrała mnie cudowną, sentymentalną podróż. Jej precyzja, elegancja, klasa i wyczucie jest artystyczną Koroną Ziemi. Fantastycznie przemycone i wkomponowane w całość wojskowe medale, których troszkę się obawiałam, totalnie mnie urzekły. Jestem oczarowana, zaczarowana wręcz klimatem Paryża, który udało się Gosi wyczarować na Pradze - przyznała.

Z kolei Katarzyna Zielińska zdradziła, że w swojej szafie ma kilka sukienek Gosi Baczyńskiej, których nigdy nie odda. - Ta zima będzie przepiękna. Będzie się błyszczało, będzie się świeciło, a kobiety będą czarowały kreacjami na sobie. Cudowny pokaz, bardzo wzruszający, polski. Gosia pamięta skąd jest i fajnie, że promuje to również zagranicą. Możemy być z niej dumni. Jej kobieta wygląda niezwykle seksownie i chciałoby się mieć wszystkie te suknie w swojej szafie. Gośka to królowa mody!.

Jak przyznaje sama projektantka, inspiracje czerpała ze wspomnień i rodzinnych tradycji, choć jej stonowana elegancja połączona z militarnymi akcentami orderami, pagonami, szarfami, oficerskimi kołnierzykami oraz ażurowe koronki i połyskujące materiały wydają się absolutnie ponadczasowe. "To opowieść o ludziach gnanych przez historię" - mówi o kolekcji projektantka. Dominującym kolorem w kolekcji jest ponadczasowa czerń i klasyczna biel.Dowiedz się więcej na temat: Gosia Baczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje