Reklama

Reklama

Jak poprawnie nosić torebkę? Spójrz na księżną Kate

To nieodłączny atrybut kobiecych stylizacji - mowa oczywiście o torebce. Jak poprawnie ją nosić, aby nie trzeba było przekładać jej z ręki do ręki? Zobaczcie, jak robi to księżna Kate.

Najchętniej do swoich stylizacji wybiera klasyczne kopertówki, zgrabne torebki na delikatnej rączce lub pasku. Zastanawialiście się, dlaczego do ich noszenia księżna Kate używa lewej ręki? 

Reklama

Mimo że jest praworęczna, torebki trzyma w lewej dłoni. Na imprezach, eventach, wystąpieniach. To przypadek? Nic bardziej mylnego. 

Podopobnie postępowała była księżna Sussex. Meghan również, mimo że była praworęczna, lewą rękę rezerwowała na kobiece atrybuty. 

Etykieta na królewskim dworze

Zachowanie księżnej Kate nie dziwi speców od wizerunku i etykiety. W prosty sposób można wyjaśnić zachowanie związane z noszeniem torebek w lewej dłoni. Jest to związane przede wszystkim z pozdrowieniami i witaniem się z gośćmi podczas rozmaitych uroczystości. Wówczas swobodnie można podawać prawą dłoń (księżna jako osoba wyższa rangą wysuwa ją jako pierwsza). 

Myki Meier, specjalistka od etykiety, na swoim Instagramie niejednokrotnie zwracała uwagę, na otwartą pozycję ciała pisząc: "według książęcej etykiety, kiedy wchodzisz do pomieszczenia lub bierzesz udział w publicznym wydarzeniu, torebki lub teczki należy trzymać w lewej dłoni, aby prawa ręka była gotowa na powitania, pozdrowienia i uściski". Do tej zasady stosuje się także książę Karol i pozostali członkowie rodziny królewskiej. 

Jest jeszcze coś! Należy pamiętać, aby torebek w typie kopertówek i pudełeczek nie zaciskać pod pachą. Filigranowe torebki trzymamy oburącz na wysokości brzucha. Księżna Cambridge ma ten gest wyćwiczony do perfekcji. Sami spójrzcie na krótkie wideo.

Okazuje się, że pandemia COVID-19 skutecznie zablokowała dworski savoir-vivre. O spotkaniach i uściskach dłoni nie ma na razie mowy. Większość spotkań odbywa się za pomocą wideokonferencji, a jeżeli uda się już wyjść do poddanych to dystans społeczny i noszenie maseczek należą do obligatoryjnych zasad. Czy po pandemii królewskie reguły przejdą rewolucję? Jaka jest wasza opinia?

Zobacz także:

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje