Przejdź na stronę główną Interia.pl

Domowy fitness i nie tylko

Technologia Kinect dla konsoli Xbox 360 sprawia, że gry i rozrywka stają się niezwykle realistyczne - bez użycia kontrolera.

Kinect reaguje na ruchy człowieka. Wystarczy stanąć na chwilę przed czujnikiem Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat gier komputerowych.

Reklama

To bardzo proste - widząc na ekranie piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać za pomocą naturalnych ruchów. Za pomocą Kinect dla Xbox 360 można zagrać w wiele gier wykorzystujących bogate możliwości nowej technologii - taniec, fitness, sport, wyścigi czy inne gry rodzinne pozwolą oderwać się od kanapy i wejść w świat magicznej rozrywki.

Testowaliśmy Kinecta dla konsoli Xbox 360

To bardzo sprytna technologia, która może być przydatna dla nas - kobiet. Redakcja Styl.pl przetestowała dwie gry: fitnessową "Your Shape: Fitness Evolved" oraz taneczną "Dance Central".

Gra "Your Shape: Fitness Evolved" to idealna propozycja dla zapracowanych pań, którym ciężko się zmobilizować i znaleźć czas, by zapisać się na zajęcia fitness. Teraz osobistego trenera możesz mieć we własnym domu. Widząc go na ekranie naśladujesz jego ruchy i możesz się poczuć jak na prawdziwych zajęciach w klubie. Obserwujesz siebie na ekranie i sprawdzasz, czy poprawnie wykonujesz odpowiednie ruchy. Poziomów zaawansowania jest kilka. Także opcja trybu wieloosobowego pozwala na rywalizację z innymi członkami rodziny lub ze znajomymi. Tylko pamiętaj, przygotuj wodę mineralną do uzupełniania płynów, bo naprawdę można się porządnie zmęczyć.

Z kolei gra "Dance Central" pozwala na poznanie różnych technik tanecznych. Jak podaje producent dostępnych jest aż 90 układów tanecznych, z których możesz wybrać dla siebie odpowiedni. Choreografie przygotowano do różnych gatunków muzycznych. Dostępne są przeboje m.in. Lady GaGi, No Doubt czy Beastie Boys. Dla początkujących twórcy gry wdrożyli opcję "Break it down", stanowiącą swego rodzaju samouczek. Pozwala ona na spokojnie przetestować większość figur zawartych w grze oraz poznać tajniki łączenia ich w układy choreograficzne. To świetna zabawa dla jednej osoby, ale jeszcze lepsza, gdy gra się z kimś i rywalizuje na punkty, otrzymywane za poprawność wykonywania ruchów.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje