Reklama

Reklama

Beże i brązy. Dlaczego są tak modne i jak je stylizować?

Beże i brązy są modne w total lookach /Getty Images

Kolory ziemi: brązy, zielenie, beże, zawładnęły wybiegami, a co za tym idzie, także sklepowymi półkami. W kolekcjach na sezon wiosna/lato 2021 te odcienie lansowały takie marki jak Louis Vuitton, Hermes, The Row, Simone Rocha, Valentino czy Paco Rabanne.

Trend na neutralne barwy, kojarzące się z piaskiem, spokojem, naturą i odpoczynkiem związany jest z obecnymi nastrojami społecznymi i rosnącą świadomością konsumentów. Ponadto, kolejne lockdowny sprawiają, że po delikatne odcienie nude sięgamy coraz chętniej. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze: EKOLOGIA

Reklama

Ekologiczne farbowanie tkanin jest rozwiązaniem coraz częściej spotykanymi wykorzystywanym. Jednak z byciem eko nadal kojarzy się nam paleta kolorów Ziemi. Przemysł modowy wydaje się coraz bardziej świadomy swoich grzechów przeciwko naturze.

Upcykling, wykorzystywanie ekologicznej bawełny, lnu, materiały i tkaniny z recyklingu, rezygnacja z naturalnych futer, minimalizacja śladu węglowego, organizowanie konferencji i paneli poświęconych modzie odpowiedzialnej - to tylko niektóre z podejmowanych działań, zmierzających do poprawy sytuacji i kondycji planety.

Jeśli chcemy wesprzeć modę zrównoważoną, podczas zakupu powinniśmy także zwracać uwagę na certyfikaty, takie jak Fair Trade. Dzięki nim wiemy, że marka, którą wybieramy spełnia podstawowe wymogi ekonomiczne i ekologiczne. Kolory również nie pozostają obojętne na ekologiczne wpływy.

Popularność beżu, brązu i ciemnej zieleni jest wynikiem trwającego procesu, mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów. Barwy zwracają uwagę na przyrodę i wpisują się w  jeden z najważniejszych obecnie tematów przewodnich kultury - slow life. Wyciszają i uspokajają. Przywołują na myśl harmonię przyrody, rozgrzany piasek, drzewa, ciepłe dni i pierwsze promienie słońca.

Po drugie: SPOKÓJ

Psychologia koloru zajmuje się analizą tego, jak dana barwa wpływa na emocje. Decyzje dotyczące zakupu poszczególnych produktów bardzo często podejmujemy podświadomie. To wiąże się również z dobieraniem kolorów codziennych stylizacji.

Według specjalistów, brąz daje poczucie bezpieczeństwa, ciepła i stabilności. Jest związany z ponadczasowymi wartościami: uczciwością i ciężką pracą. Właśnie dlatego w trakcie pandemii tak często się na niego decydujemy.

Towarzyszą nam niepokoje, lęki. Zapomnieliśmy o komforcie psychicznym, więc staramy się przywrócić go do otoczenia sztucznie. Kolory te dominują zarówno we wnętrzach, jak i naszych garderobach. 

Beże i brązy - jak je nosić? Szczególnie modne będą beże i brązy noszone od stóp do głów. Total looki w neutralnych odcieniach wiosną możesz nosić na dwa różne sposoby. Jeśli dobrze czujesz się w delikatnych i dziewczęcych fasonach, postaw na powłóczyste, długie sukienki, wykonane z lejących, półprzeźroczystych tkanin, które zachwycą eterycznością.

Aby uzyskać ciekawszy efekt, połącz ze sobą różne faktury materiałów. Jeśli bliżej ci do męskich  fasonów, wybierz oversizowy bawełniany lub lniany garnitur  i dobierz do niego sportowe obuwie tak, jak robią to Skandynawki.

Monochromatyczne stylizacje nie są dla ciebie? Zastosuj kolor beżowy w połączeniu z inną, bardziej nasyconą i wyrazistą barwą lub przemyć go w dodatkach.  

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: moda | modne | beż | beżowa sukienka | brąz | trendy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje