Reklama

Reklama

12 rad, które pomogą ci uzyskać drogi look przy ograniczonym budżecie

Obserwujesz wspaniałe stylizacje celebrytek i instagramowych influencerek i zastanawiasz się, skąd mają na to wszystko pieniądze? Niektóre z nich rzeczywiście wydają na swój wizerunek krocie, ale luksusowy look można osiągnąć także przy mocno ograniczonym budżecie. Aby uzyskać wygląd, który sprawia wrażenie drogiego i glamour, strój musi spełniać kilka warunków. Wystarczy uważnie przyjrzeć się stylizacjom ludzi bogatych i postarać się wprowadzić kilka zasad do swojego stylu ubierania się.

1. Zachowaj prostotę

Określenie "na bogato" często dotyczy przepychu i przeładowania. Nie daj się mu zwieść. W rzeczywistości bogaci ludzie preferują prosty styl. To jakość i wysmakowany dobór elementów robi wrażenie. Na nadmiar i przepych stawiają raczej nowobogaccy, często uzyskując efekt odwrotny od zamierzonego: tani i kiczowaty.

Reklama

Elementy twojej garderoby powinny przemawiać same za siebie. W dzisiejszych czasach widoczne metki i logotypy, nawet topowych marek, kojarzą się raczej z bazarowymi podróbkami i nachalną chęcią zaświecenia "cudzym blaskiem".

Dom mody Bottega Veneta stworzył nawet hasło reklamowe: "Kiedy twoje inicjały wystarczą". Ich luksusowe produkty są rozpoznawalne, choć na próżno szukać na nich widocznego logotypu. Są tworzone dla ludzi, którzy mają poczucie własnej wartości i wysoki status społeczny, którego nie muszą podkreślać inicjałami YSL czy CC. Dla ludzi bogatych ubranie i dodatki to raczej oprawa niż dowód statusu.

3. Dopasuj strój do sylwetki

Workowate ubrania cięte z metra nie zapewnią ci eleganckiego i drogiego wyglądu. Zadbaj o to, by twoje ubrania były dobrze dopasowane i podkreślały sylwetkę. Nie chodzi tu przy tym o to, by nosić ubrania obcisłe. Bogaci ludzie korzystają z pomocy stylistów i osobistych krawców, a domy mody personalizują dla nich poszczególne modele. Ich ubrania są po prostu dobrze dopasowane: ukrywają mankamenty i uwzględniają typ figury. Zapoznaj się z poradnikami doradzającymi, jak dobierać strój do typu sylwetki. Korzystaj z drobnych poprawek krawieckich. Nie zapłacisz za nie dużo, a twoje ubrania mogą nabrać zupełnie nowego wyrazu.

4. Postaw na naturalne tkaniny

Jedwab, kaszmir, wielbłądzia wełna, jakościowa bawełna i len są nie tylko przyjazne dla ciała, ale też doskonale wyglądają. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z innych rodzajów tkanin. Ważniejsze jest to, by mieć świadomość, z jakiego materiału uszyte są nasze ubrania. Chaotyczne łączenie tkanin naturalnych i sztucznych może doprowadzić do opłakanego efektu wizualnego.    

5. Wybieraj chłodne kolory i monochromatyczne gamy

Chłodne odcienie różu, lila i szarości potrafią sprawić, że stylizacja będzie wyglądała na droższą, niż jest w rzeczywistości. Zachowaj konsekwencję kolorystyczną i unikaj pstrokacizny. Monochromatyczne zestawy oparte na dwóch odcieniach tego samego koloru również mogą dać pożądany efekt. W tworzeniu "drogo wyglądającego" looku niezawodne są też biel i ecru.

6. Marynarka to jest to!

Istnieją części garderoby, które same w sobie są synonimem luksusu. Płaszcz z wielbłądziej wełny, kaszmirowy blezer czy jedwabna bluzka to rodzaj oświadczenia, które mówi: "Mam pieniądze i nie zawaham się ich użyć, by wyglądać świetnie!" Co warto mieć w szafie, by stylizacje podkreślały nasz status? Absolutne must have to marynarki i biała koszula. Nie przez przypadek są one częścią biznesowego looku, ale nie musisz wybierać "biurowych" fasonów o formalnym kroju. Doskonale sprawdzą się swobodne oversizowe marynarki i białe koszule z nutką fantazji. Wykorzystasz je w wielu wspaniałych stylizacjach.

Co jeszcze można zrobić, by uzyskać drogi look przy ograniczonym budżecie? Czytaj o butach, torebkach i innych akcesoriach oraz o prostych zakupowych trikach! >>>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje