Reklama

Reklama

Tajemnice biustonosza

Wbrew powszechnej opinii dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza nie jest rzeczą prostą. Fakty mówią same za siebie - ponad 90% kobiet nosi stanik niedopasowany do swojego ciała.

Zapewne wiele osób przyjmie tę informację z pewną dozą wątpliwości, tymczasem ogromna ilość pań przez wiele lat wciska swoje piersi w dużo za małe miseczki, wybierając przy tym zbyt obszerny obwód pod biustem. W rezultacie panie, które noszą rozmiar 75B tak naprawdę powinny wybrać 70D lub 65E. Według statystyk, jest to najczęściej popełniany przez nieuświadomioną część kobiet błąd, z którym stykają się profesjonalne bra-fitterki.

Reklama

Wybór niewłaściwego rozmiaru nie tylko nie zapewnia podtrzymania i stabilności biustu oraz powoduje efekt "wylewania" się piersi z miseczek (co szczególnie widoczne jest pod dopasowaną bluzką), ale również może prowadzić do podrażnień skóry, wad postawy, bólów głowy, okolic szyjnych i ramion oraz deformacji kształtu piersi.

Po dobraniu odpowiedniego stanika możesz wyglądać szczuplej i mieć zniewalający, kuszący dekolt, o którym wcześniej nawet nie śniłaś. Dzięki Idealnie Dobranemu Rozmiarowi Biustonosza zarysuje się twoja talia, a ty będziesz wyglądać jakbyś straciła co najmniej 5kg.

Pamiętaj, że nie jesteś ograniczona dostępnością miseczek. Rozmiary nie kończą się na literce D. W rozmiarówce szanującego się producenta, takiego jak np. Panache, rozmiary dochodzą aż do miseczki KK. Również to, że jesteś szczupła wcale nie oznacza, że jesteś skazana na zbyt luźne obwody biustonoszy. Porządny producent bielizny produkuje je już od 60cm pod biustem, aby spełnić oczekiwania nawet tych najszczuplejszych pań. Żeby sprawdzić, czy rozmiar, który nosisz jest dla ciebie właściwy, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Jak wygląda właściwie dopasowany biustonosz

Przód

1. Centralny punkt biustonosza, złączenie pomiędzy miseczkami, gładko przylega do ciała.

2. Fiszbiny płasko przylegają do klatki piersiowej.

3. Fiszbiny całkowicie okalają piersi. Koniec fiszbiny nie wbija się w biust, ani nie zachodzi na plecy, tylko celuje mniej więcej w środek pachy.

4. Fiszbiny umiejscowione są u podstawy piersi. Nie zachodzą na nie.

5. Miseczki przylegają do piersi bez kreowania wybrzuszeń lub pustych przestrzeni w górnej części miseczki.

Tył

6. W tylnej części biustonosza ramiączka umieszczone są równolegle względem siebie lub układają się w delikatny kształt literki v.

7. Obwód biustonosza w części tylnej jest wypoziomowany na równi z podstawą biustonosza z przodu. W części tylnej nie unosię on ku górze w kierunku szyi.

8. Biustonosz zapinany jest na najluźniejszą, najbardziej zewnętrzną haftkę.

9. Ramiączka nie wbijają się w ramiona.

Symptomy źle dobranego rozmiaru biustonosza

Obwód pod biustem

Jest to pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę. Szczególnie, że wiele z nas o tym zapomina, tkwiąc w błędnym przekonaniu, iż to ramiączka biustonosza odpowiadają za podtrzymanie i uniesienie piersi. Dobierając biustonosz musimy zadbać o to, aby jego obwód ściśle przylegał do ciała, gdyż to on jest w 80% odpowiedzialny za podtrzymania naszych piersi. Jeśli tylna część stanika, przy wykonywaniu najmniejszych czynności, przesuwa się po linii pleców w górę oznacza to, iż musimy sięgnąć po ciaśniejszy rozmiar obwodu.

Istotną kwestią jest, aby podczas dokonywanej przymiarki wybrać nieco niższy obwód niż wynosi realna ilość centymetrów naszej klatki piersiowej. Na przykład, jeśli mierząc się ściśle pod biustem odnotujemy u siebie 76cm to znak, że powinnyśmy spróbować przymierzyć biustonosz o obwodzie 70cm. Każdy pas biustonosza po wielokrotnym praniu i częstym użytkowaniu naturalnie się rozciągnie, dlatego też ważne jest, aby dokonując zakupu zapinać biustonosz na ostatnią, zewnętrzną, najluźniejszą haftkę po to, aby istniała możliwość regulacji stabilności obwodu poprzez jego przepięcie na środkowe, a z czasem na najciaśniejsze zapięcie. Zwróćmy również uwagę na to, aby dzianina, z której wykonany jest biustonosz nie była zbyt elastyczna, gdyż zmusi to nas do poszukiwania coraz to węższych rozmiarów, a w efekcie wpędzi w błędne, "obwodowe koło" nieskończonych poszukiwań.

Dlaczego więc odpowiednie dopasowanie obwodu jest tak bardzo ważne? Otóż musimy pamiętać, że to biustonosz ( a dokładnie jego obwód) ma podtrzymywać biust, a nie "wisieć" na nim jak niepotrzebny kawałek materiału. Tylko stanik, którego obwód perfekcyjnie przylega do ciała zapewni komfort i wygodę noszenia, gdyż dobrze dobranego obwodu nie trzeba stale poprawiać ( czyt. ściągać w dół). Znajdować się on będzie ciągle tym samym, wypoziomowanym miejscu na równi z linią dołu fiszbin. Aby być pewną, że posiadasz prawidłowo dopasowany obwód zrób mały test: unieś ręce w górę, zrób parę skłonów czy też podskoków a'la pajacyk. Jeśli w trakcie wykonywania tych czynności pas biustonosza nie podjechał w kierunku szyi, wszystko jest ok - gratulujemy. Jeśli natomiast znalazł się on wyżej niż na linii wysokości dołu twoich fiszbin, a dodatkowo biust - pod wpływem gwałtownych ruchów - wypłynął dołem, zachęcamy do wybrania ciaśniejszego rozmiaru obwodu biustonosza.

Dowiedz się więcej na temat: biustonosz | kręgosłup | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje