Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dodaj sobie wzrostu

Choć badania wykazały, że panowie wolą kobiety filigranowe, większość niewysokich pań zrobiłaby wiele, aby dodać sobie kilka centymetrów wzrostu. Sposobem na to jest dobór odpowiednich ubrań i dodatków.

Długie buty

Jeśli masz zgrabne nogi, zaszalej z kozakami wysokim aż do połowy uda. W połączeniu z krótkim płaszczykiem wyniosą cię do góry! „Wydłużają” też buty do kolan, z luźną cholewką. Zakładaj do nich rajstopy w tym samym odcieniu.

Pionowe wzory i cięcia

Reklama

Głęboki dekolt w szpic, albo strzelisty wzór wzdłuż sukienki wydłużą optycznie twój tułów nawet o kilka centymetrów. Podobnie zadziała rozpięta kamizelka na sweterku w innym kolorze.

Talia w górę

Chodzisz stale w spodniach? Wybieraj modele z nogawkami... za długimi (o 4-5 cm), które przykryją wysoki obsas (lecz czubki butów powinny być odkryte). Pamiętaj, że wąskie spodnie do kostek bardzo skracają sylwetkę. Pamiętaj - im talia wyżej, tym nogi są dłuższe. Noś więc spodnie do pasa, a paski wiąż wysoko.


Wysokie obcasy

To najprostszy sposób na dodanie sobie wzrostu, ale szpilki noś tylko wtedy, gdy umiesz w nich chodzić! Możesz też wybrać stabilniejszą wersję - koturny.


Monochromatycznie

Jeśli chcesz wydawać się wyższa i smuklejsza, postaw na strój w jednolitym odcieniu (niekoniecznie musi to być czerń!), który rozweselisz dodatkami. Cuda potrafią zdziałać np. długie wisiory lub proste szale.

JOG

Tele tydzień 40/2011

Dowiedz się więcej na temat: buty | wzrost | jak się ubierać

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje