Reklama

Reklama

Bagasz

​Bagasz to prostota, funkcjonalność i kolor. Warszawska marka powstała niecałe dwa lata temu, jako spontaniczna odpowiedź na obserwacje życia miasta, potrzeb wynikających z intensywnego życia w ruchu i aktywności, która nigdy nie ustaje.


Reklama

Od zakupów świeżych owoców w warzywniaku, przez wyjście z przyjaciółmi na nadwiślański bulwar, po odreagowanie na jodze - torby i plecaki Bagasz niezawodnie pomieszczą niezbędne przedmioty. Wodoodporny ortalion to flagowe tworzywo marki, które wytrzyma wymagające miejskie warunki, a duży rozmiar i szeroka gama kolorystyczna, to wyróżniające cechy produktów pasujących do każdej sytuacji i garderoby.

Co było pierwszą rzeczą jaką zaprojektowałaś, skąd pomysł na własną markę?

- Jako pierwsze powstało 5 małych toreb ortalionowych, każda w innym kolorze. Tak zaczęły się poszukiwania: palety kolorów, wielkości torby, szerokości i długości rączek. Torby Bagasz były od początku tworzone bardziej jako miejski projekt niż po prostu kolejna marka odzieżowa. Myślę, że ta spontaniczność i autentyczność została zauważona i doceniona. 

Skąd czerpiesz inspirację do nowych projektów?

- Na początku inspiracją stał sie czysty kolor oraz przeskalowana forma. W tym momencie pozostając wierną koncepcji tzw. oversize'u - przeskalowanych, powiększonych rozmiarów, poszukuję materiałów bardziej stonowanych ale z charakterystyczną fakturą. Takim odkryciem jest z reszta czarny połyskliwy ortalion o delikatnej "skórzanej" fakturze, który zdecydowanie przypadł do gustu klientom Bagaszu. Jeśli chodzi o formę, szukam odniesień w przedmiotach, które wprost nie kojarzą się z tematyką modową. Na przykład: standardowa torba Bagasz funkcjonalnie może być siatką na zakupy lub zajęcia sportowe, plecak to przeskalowany worek na kapcie.

Co jest dla ciebie najistotniejsze przy powstawaniu projektów?

- Wszystkie produkty łączą dwa hasła: prostota i użyteczność. Celem jest zawsze stworzenie miejskiego, praktycznego i ergonomicznego produktu. Poszukując nowych materiałów przyświeca nam zasada: zero deseniu! Nad pstrokate wzory, preferujemy tworzywo o ciekawych właściwościach, czy nietypowym splocie włókien.    

Z jakich materiałów szyte są produkty Bagasz?

- Flagowym tworzywem toreb jest ortalion: ten ciekawy materiał charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia oraz wodoodpornością. W swoim dorobku Bagasz ma na koncie również torby skórzane, natomiast w tym momencie skupiam się w 100% na ortalionie i tkaninach. Torby szyte są grubymi, kaletniczymi nićmi, co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość. Wszystkie szyte są w Polsce.

Jak opisałabyś dziewczynę Bagasz?

- Dziewczyna (lub chłopak!) Bagasz na pewno ma poczucie stylu, ale też potrzebę wygody. Nie boi się wyróżniać, przykuwać wzroku. Dziewczyny Bagasz to dynamiczne, równe i konkretne kobiety! ;)

Jak oceniasz polski przemysł modowy i jak widzisz jego przyszłość?

- Myślę, że tak jak wszyscy - obiektywnie widać zdecydowane zwiększenie aktywności zarówno po stronie projektantów jak i zapotrzebowania rynkowego. Bardzo widoczne są śmiałe poszukiwania jednej i drugiej strony. W mojej ocenie, coraz więcej osób konsekwentnie buduje własny nietuzinkowy styl.   

Kolekcję marki Bagasz można znaleźć na Shwrm.pl.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: moda | torby | modne torebki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje