Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak wybrać wózek?

Bezpieczeństwo i wygoda to podstawowe cechy dobrego wózka. Jednak dla każdego z nas mogą one oznaczać co innego.


Reklama

Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnego wózka, odpowiedz sobie na pytanie, czego konkretnie potrzebujesz. Jeśli masz windę - nie musisz zwracać uwagi na jego wagę, a jeśli czeka cię wnoszenie go po schodach, powinien być przede wszystkim lekki. Jeśli jeździsz autem, najlepiej, by dało się go złożyć jedną ręką i zmieścić w bagażniku twojego samochodu. Mamom podróżującym komunikacją miejską wygodniej będzie z wózkiem z przekładaną rączką.

Wygoda pasażera

Sprawdź, czy gondolka ma miękki materacyk i czy jest odpowiednio duża. Ta na chłodniejsze okresy powinna być większa, by zmieścił się w niej niemowlak opatulony w kombinezon. Zwróć też uwagę na wielkość i wygodę rozkładania spacerówki. Warto, by miała pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, aby ruchliwy maluch nie próbował się z niej wydostać na własną rękę.

Ważne gadżety

Wózki zwykle sprzedawane są w trzech częściach - stelaż, gondola i spacerówka. Do tego dołączana jest torba, kosz na dole wózka, folia przeciwdeszczowa, parasolka przeciwsłoneczna, moskitiera, śpiwór. Jeśli ich nie ma, warto dokupić.

AJ


Dowiedz się więcej na temat: wózek | wózek dziecięcy | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje