Reklama

Reklama

Wyjątkowy talent 9-letniej Evinki

9-letnie dziewczynki często docenia się za to, że ładnie śpiewają, albo rysują. Nie każdy jest w stanie dojrzeć w nich nieco mniej oczywiste talenty. Na przykład do boksu.

Inaczej jest z Evinką Sadvakasov, 9-latką pochodzącą z Pawłodaru w północno-wschodnim Kazachstanie.

Reklama

 Ta dziewczynka nie tylko uwielbia boks, ma też wyjątkowe predyspozycje. Jest niezwykle szybka. Potrafi uderzyć 221 razy w ciągu 30 sekund. Wideo, na którym Evinka okłada brzozę gołymi pięściami, aż drzazgi lecą, stało się hitem internetu.

 Podobnie jak to, na którym demoluje drzwi swojego pokoju. A co na to rodzice? Talent Evinki odkrył jej tata a zarazem trener Rustam Sadvakasov. Rozumie on, że zadziwiająca energia jego córki musi znaleźć ujście, a do zniszczeń w domu podszedł na dużym luzie: "Po tym jak pozwoliliśmy Evince zniszczyć wszystko w jej pokoju i wybić dziurę w drzwiach gołymi pięściami, zaczęła się lepiej uczyć!"

Zresztą takie zachowanie dobrze wpasowało się w zasady panujące w domu: "W naszym domu zawsze mieliśmy taką zasadę, że ściany należą do dzieci. Mogą na nich rysować, skrobać, smarować, zdzierać tapety, byle nie chwytały za młotek" - powiedział tata Evinki w wywiadzie dla Mirror i dodał: "Pozwalaliśmy im robić, co chcą, o ile posługują się tylko rękoma, kto mógł przypuszczać, że nasza córka będzie w stanie gołymi rękoma rozwalić drzwi i ściany? Jeśli chcesz sprawdzić trwałość swoich drzwi, zadzwoń po Evinkę!" - dodał.

Evinka wzbudziła sensację nie tylko na Youtube. Dziennikarze sportowi zwracają uwagę na szybkość, doskonałą pracę nóg i siłę

 Trening Evinki w 2015 roku:

Evinka w wieku 5 lat:


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje