Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Spiskowe teorie, niewyjaśnione zagadki

​Są sprawy, które elektryzowały opinię publiczną na dłużej. Niektóre, za sprawą nowych faktów i ustaleń, budzą emocje do dziś. Tajemnicze zjawiska, wielkie pieniądze, morderstwa. Oto nasz subiektywny przegląd wydarzeń z ostatniego ćwierćwiecza.

Romina Power i Al Bano. Nieznane losy ich córki

Pewne jest tylko to, że w pierwszych dniach stycznia 1994 roku 24-letnią Ylenię Carrisi po raz ostatni widziano w tanim LaDale Hotel w Nowym Orleanie. Kilka tygodni wcześniej ruszyła w samotną podróż do USA z zamiarem napisania książki o środowisku bezdomnych. Odtąd ślad po niej zaginął. Al Bano przyjmuje wersję policji, że Ylenia utonęła w Missisipi (być może pod wpływem narkotyków), Romina Power nadal wierzy, że jej córka żyje. Przypadkiem Ylenii zajmowali się detektywi i jasnowidze. Niedawno ktoś miał widzieć ją w Wenecji. Kilka lat temu spekulowano, że żyje w jednym ze zgromadzeń zakonnych w Arizonie.

Gianni Versace. Dlaczego zginął król mody

Reklama

Jeden ze światowych dyktatorów mody, Gianni Versace, został zastrzelony na schodach własnego domu w Miami Beach na Florydzie, 15 lipca 1997 r. Tydzień później sprawca, Andrew Phillip Cunanan, otoczony przez policję, popełnił samobójstwo, zabierając do grobu odpowiedź na pytanie, dlaczego to zrobił. Był męską prostytutką - to pewne. Prawdopodobnie znał się z Versace, który był homoseksualistą. Miał na swym koncie kilka innych ofiar. Czy Versace zginął, bo uraził czymś Cunanana? Czy też był ofiarą porachunków - mówiono o związkach projektanta z mafią, sprawca miał być tu wynajętym "cynglem". A może Cunanan po prostu chciał w ten sposób zyskać sławę? Te pytania pozostaną już bez odpowiedzi.

>>> Czy Benedykt XVI został zmuszony do odejścia? Czytaj na kolejnej stronie <<<


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje