Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Zobacz, jak dorobić

Oszczędzasz na wszystkim, a i tak na koniec miesiąca budżet się nie dopina? Zamiast smucić się i frustrować zastanów się spokojnie jak wypełnić finansową lukę i zdobyć dodatkowe pieniądze. Możliwości jest naprawdę wiele.

Gdy mleko rozlane, a pieniądze wydane

Reklama

Zacznijmy od tych rzeczy, na które pieniądze już wydałaś, a z czego nie korzystasz. Zajrzyj do szafy. Może wisi tam sukienka, którą kupiłaś na wesele przyjaciółki i nigdy więcej nie założyłaś? Albo zbierający kurz zestaw rakiet do tenisa? Niepotrzebny mikser? Sprzedaj je! Serwisów aukcyjnych i sprzedażowych jest wiele, wystaw wszystko co niepotrzebne. Zorientuj się najpierw, za ile możesz dany przedmiot sprzedać i zadbaj o formę aukcji. Pamiętaj, że jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów! Dołącz więc koniecznie zdjęcia, pamiętaj by były ostre i przedstawiały towar w jak najlepszym ujęciu. Napisz też dokładny opis przedmiotu. Warto włożyć odrobinę wysiłku w przygotowanie oferty, szanse na sprzedaż wtedy wzrosną.

Zarabiaj na swoim talencie

Przejrzałaś szafę, szafki, a nawet te tajemnicze kartony z piwnicy i nie znalazłaś nic, co nadawałoby się do wystawienia w sieci? W takim razie może jesteś dobra w robieniu na drutach? Haftowaniu? Tworzysz biżuterię? Lub robisz cokolwiek innego? Rękodzieło jest niezwykle popularne! Zwłaszcza jeśli znajdziesz ciekawy pomysł na swoje wyroby. Może np. potrafisz uszyć zabawną czapeczkę dla dziecka? O kroju o jaki w sklepie trudno? Albo ozdobić kieliszek od wina w niepowtarzalny sposób? A może ktoś ze znajomych chciałby, abyś przygotowała dla niego coś na zamówienie? Możliwości jest nieskończenie wiele! A jeśli już wiesz, co chciałabyś robić, ponownie usiądź do portali aukcyjnych i sprzedażowych. Poszukaj też stron specjalizujących się w sprzedaży wyrobów rękodzielnicznych, a jeśli czujesz się na siłach, załóż swój własnych sklep internetowy. Ze swoimi wyrobami spróbuj też wyjść z sieci. Rozejrzyj się, może w twojej okolicy są sklepy, które przyjmą twoje dzieła?

Opieka nad dziećmi – łatwy sposób na dorobienie 

A co, gdy w szafie nic nie ma, i uważasz, że masz dwie lewe ręce? Szukamy dalej. Może lubisz się zajmować dziećmi? Zajęcie stare jak świat - opiekunka! Nie mów, że masz inne obowiązki i nie masz czasu, nie musisz być przecież nianią na cały etat. Popytaj wśród znajomych, daj ogłoszenie na portalu z ofertami pracy lub w lokalnej gazecie. Młodzi rodzice bardzo chętnie skorzystają z takiej pomocy, aby raz na jakiś czas móc wyrwać się np. do kina.

Sprzedaż bezpośrednia – na tym też można zarobić

A co gdy nie lubisz dzieci, albo dzieci nie lubią ciebie? Jest kolejna możliwość. Sprzedaż bezpośrednia. Największą zaletą tej pracy jest prostota. Aby prowadzić taką sprzedaż z sukcesem, nie trzeba żadnych specjalistycznych kursów czy szkoleń. Twoi znajomi to Twoja wyjściowa baza kontaktów. Pamiętaj, że pozytywne opinie przekazywane pocztą pantoflową mogą wpłynąć na wzrost liczby klientów. Sprzedaż bezpośrednia ma też inną zaletę - elastyczność. Zdarzają Ci się tygodnie, gdy masz taki natłok zajęć, że nie wiesz jak się nazywasz? Będąc konsultantką Avon, czy każdej innej firmy zajmującej się sprzedażą bezpośrednią, to żaden problem. To Ty decydujesz, kiedy i ile czasu poświęcisz na zajmowanie się swoimi klientami. Wystarczy energia i determinacja do osiągnięcia sukcesu. Pamiętaj też, że takie zajęcie, to nie tylko dodatkowe pieniądze, to także doświadczenie, które może się przydać w dalszej karierze.

Dodatkowe źródło gotówki wpływa na Twoje morale!

Decydując się na podjęcie dodatkowej pracy, staniesz się bardziej zorganizowana i samodzielna. Dzięki kolejnym sukcesom osiąganym przy odpowiedniej motywacji zyskasz ogromną pewność siebie. Zyski pojawią się natychmiast. Im więcej czasu i energii poświęcisz, tym szybciej twój portfel będzie się zapełniał. Jeżeli poczujesz, że nie jest to zajęcie dzięki któremu się realizujesz, rozmyślić możesz się w każdej chwili. 

Nie rezygnuj ze śmiałych planów tłumacząc się, że ci się nie uda. Wszystko zależy tylko od ciebie. Nie będzie szefa, nie będzie podbijania karty zegarowej. Pracujesz, kiedy chcesz, jak chcesz i z kim chcesz. I możesz naprawdę wszystko!


materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: praca dodatkowa

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL