Reklama

Reklama

Pogrzeb księcia Filipa. Czego jeszcze nie wiemy?

W pogrzebie księcia Filipa weźmie udział najbliższa rodzina. Brytyjskie media mówią o liczbie 30 osób /Getty Images

Co włoży królowa Elżbieta II?

Na pogrzebie księżnej Małgorzaty, królowa Elżbieta II włożyła w czarny płaszcz i kapelusz. Uwadze nie umknęła wówczas biżuteria. Perłowy naszyjnik i kolczyki były przewodnim elementami, ale uwagę przykuły także inne detale ówczesnej stylizacji. Chodzi o broszkę. Czy tym razem brytyjska monarchini wepnie w klapę biżuterię? Może będzie to Diamond Clematis z 1947 roku, biżuteria którą Elżbieta II miała na sobie w dniu zaręczy? Podczas wybuchu pandemii królowa podczas wystąpień online także chętnie ją ubierała do swoich stylizacji.

Jest jeszcze jeden akcent związany z księciem Filipem - diamentowa bransoletka, którą książę Filip zaprojektował dla swojej żony z okazji ślubu. Diamenty pochodziły z kolekcji matki księcia Edynburga - Alicji Battenberg.

Które z tych motywów brytyjska monarchini postanowi wykorzystać podczas ceremonii pogrzebowej księcia Fillipa? Przekonamy się wkrótce.

Strój żałobników podczas pogrzebu księcia Filipa

Reklama

Nowością będzie noszenie maseczek na pogrzebie księcia Filipa. Choć obostrzenia w Wielkiej Brytanii przestały obowiązywać, na królewskim dworze od żałobników oczekuje się ubrania maseczki ochronnej w czarnym kolorze.

Dress code obowiązuje nie tylko w Pałacu Buckingham

Od kilku dni można zauważyć, że prezenterzy stacji telewizyjnych i korespondenci podczas relacji na żywo ubrani są na czarno. To nie przypadek. Dyrekcjom stacji zależało na tym, aby na antenie obowiązywał spójny dress code, który jest wyrazem szacunku dla zmarłego księcia Filipa.

Zobacz także:

Zmiana miejsca pochówku księcia Filipa? Decyzja królowej wzrusza do łez. Co postanowiła?

Niezwykłe pasje księcia Filipa. Czym się interesował?

Ostatnie chwile księcia Filipa. Rodzina przerywa milczenie

Kenia. Z tej podróży królowa Elżbieta II i książę Filip wrócili odmienieni

Tę sprawę przez lata zamiatano pod dywan. Chodzi o matkę księcia Filipa

Historia wielkiej miłości. Książę Filip i królowa Elżbieta II sprzeciwili się rodzinie?


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje