Reklama

Reklama

Nie masz 18 lat? Nie kupisz jajek w sklepie

Sklep spożywczy w Lindome na południe od Göteborga wprowadza restrykcje dotyczące zakupu jajek. Mendel jajek będą mogły zakupić osoby powyżej 18 roku życia. To odpowiedź szwedzkiego marketu na zachowanie młodzieży.

"Jajeczne gangi"

Młodzież w Szwecji znalazła sobie nowe hobby. Kupowanie jajek i obrzucanie się nimi na ulicy weszło w krew nastolatkom z turystycznej miejscowości Lindom. Młodzi Szwedzi przy okazji "wojny na jajka" obrzucali domy, sklepy, samochody i autobusy. Praktycznie wszytko, co stanęło na ich drodze do dobrej zabawy.

To zachowanie było nie w smak lokalnej społeczności, ale nikt z tym nic nie robił. Dlatego sprawę w swoje ręce wzięło kierownictwo sklepu, wprowadzając zakaz sprzedaży jajek osobom poniżej 18 roku życia. 

Reklama

"Wojny na jaja" to działanie sprzeczne z filozofią sklepu. Kierownictwo i pracownicy nie mogą patrzeć, jak młodzież beztrosko marnuje żywność. 

"Dbamy o nasze lokalne środowisko, dlatego obecnie sprzedajemy jajka tylko tym, którzy ukończyli 18 lat" -  taka notatka zawisła na półce z kurzymi jajkami. 

>>>Czytaj dalej>>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje