Reklama

Reklama

Naukowcy na tropie innowacyjnej szczepionki przeciw COVID-19. Będzie podawana przez nos!

Jukka Mönkkönen , rektor Uniwersytetu Wschodniej Finlandii potwierdził, że prace nad szczepionka przebiegały sprawnie /Getty Images

Dostępność szczepionek wciąż stoi pod znakiem zapytania. Jednak naukowcy nie spoczywają na laurach i opracowują nowe metody zapobiegania pandemii. Tym bardziej, że na progu Europy stoją kolejne mutacje koronawirusa: brazylijska i afrykańska. Czy szczepionka podawana przez nos je pokona?

Uniwersytety zwierają szyki w walce z COVID-19

Okazuje się, że fińscy naukowcy poszli krok dalej i obecnie w laboratoriach opracowują szczepionkę przeciwko COVID-19, która  dostępna w aerozolu będzie aplikowana przez nos. Pracę nad innowacyjną szczepionką podjęły Uniwersytet w Helsinkach i Uniwersytet Wschodniej Finlandii. 

Reklama

Naukowe opracowania wzięła pod lupę firma akademicka Rokote Laboratories Finland Ltd., która w najbliższym czasie ma zamiar wypuścić na rynek szczepionkę w aerozolu.

Na stronie uczelni czytamy, że w zarządzie firmy jest kadra akademicka: prof.Seppo Ylä-Herttuala z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii, profesor Kalle Saksela i profesor Kari Alitalo z Uniwersytetu w Helsinkach oraz mgr inż. Pasi Kemppainen. Swoje udziały mają także Uniwersytet w Helsinkach i Uniwersytet Wschodniej Finlandii.

Co wyróżnia szczepionkę przeciw Covid-19 podawaną przez nos?

Okazje się, że antidotum na COVID-19 opracowane w Finlandii wykorzystuje w swych pracach wieloletnie doświadczenia związane z wykorzystaniem terapii genowej przy leczeniu chorób układy krążenia oraz chorób onkologicznych. 

Badacze z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii pod okiem profesora Seppo Ylä-Herttuala skupili się na technologii transferu genów i te doświadczenia postanowili wykorzystać przy walce z COVID-19.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje