Reklama

Reklama

​Najbardziej nawiedzone miejsca w Polsce

Opuszczone domy, zamknięte szpitale i tajemnicze lasy. W Polsce wiele jest takich miejsc. Owiane legendą, budzą strach. Wiele osób wierzy, że nawiedzają je duchy lub straszą w nich demony. Przedstawiamy wam listę najstraszniejszych miejsc w Polsce.

Las Witkowice

Las położony na terenie niewielkiej wsi Witkowice dziś jest częścią Krakowa. To miejsce znane każdemu miłośnikowi mrocznych historii.

Reklama

Legenda głosi, że wieś Witkowice została założona na terenie spalonej w XVIII wieku osady. Nie jest jasne, dlaczego wioskę podpalono. Choć legenda ma wiele wersji, jest w nich kilka powtarzających się wątków. Podpalenie miało być związane z tajemniczą grupą innowierców, która kilka lat wcześniej przyjechała do osady. W pobliskim lesie wybudowali kamienną świątynię i odprawiali tam modły. Miejsce pod wpływem ich czarnej magii miało zacząć się zmieniać. Mimo podpalenia osady, las już nigdy nie był taki jak wcześniej.

W sieci można znaleźć informacje na temat tajemniczego incydentu, który miał miejsce w 2001 roku. Grupa studentów, mimo ostrzeżeń miejscowych, postanowiła odwiedzić mroczny las. To był ostatni raz, kiedy ktoś widział ich żywych.

Rodziny studentów zgłosiły zawiadomienie o zaginięciu. Policja miała opieszale podchodzić do sprawy. W końcu przyjaciele zaginionych wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili przeszukać i sfotografować las. Ich uwagę przykuło odbijające się od obiektywu światło. Po wywołaniu zdjęć na jednej z klatek zobaczyli swoich przyjaciół. Natychmiast udali się na posterunek. Policja po obejrzeniu zdjęć zarekwirowała wszystkie dowody w sprawie i pouczyła studentów, by zapomnieli o tym, co ich spotkało. 

Choć trudno uwierzyć, że opisane wydarzenia naprawdę miały miejsce, wiele osób sądzi, że w tej miejskiej legendzie jest wiele prawdy...


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje