Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Małgorzata i Tomek Sikorowie: O kufrze, który podróżował tam i z powrotem

​Ich życie to materiał na niejeden scenariusz. Podczas szarego komunizmu byli barwną bohemą. Potem emigracja, zmiany pracy, kontynentów, zaczynanie od nowa. Nic ich nie złamało ani nie rozdzieliło. Przeczytaj fragment tekstu, który znajdziesz w najnowszym numerze magazynu PANI.

Tomek Sikora: Jesteśmy jak dwa bieguny: ja narwany ekstrawertyk, jej znakiem jest mądrość i spokój. W szkole byłem niski, ona najwyższa w klasie. Poznaliśmy się w podstawówce, mieliśmy po 12 lat. Oboje jesteśmy z Saskiej Kępy. Potem chodziliśmy do jednego liceum. To mama zwróciła mi uwagę, że Małgosia jest bardzo ładna, bo ja skupiony byłem na graniu w piłkę. Dużo nas łączyło - literatura, sztuka, muzyka. Niestety po maturze pojechała na rok do Londynu. Ja najpierw poszedłem na politechnikę, a potem z niej odszedłem, bo chciałem uczyć się fotografii. Udało mi się wyjechać do Tunezji, gdzie robiłem zdjęcia. Tam myślałem o Małgosi. Włączałem płytę Chopina i tęskniłem. Na szczęście ona podjęła decyzję, że wraca do kraju. Spotykaliśmy się, ale każde wciąż mieszkało ze swoimi rodzicami. Zdecydowaliśmy, że wyjedziemy do Francji.

Reklama

Tam po raz pierwszy zamieszkaliśmy razem. Pracowałem w laboratorium Kodaka, wyjeżdżałem z domu wcześnie rano, gdy ona jeszcze spała - do północy pracowała jako kelnerka w restauracji na Saint-Michel. To właśnie w Paryżu się pobraliśmy. Małgosia zaszła w ciążę i zdecydowała się wrócić do kraju. I znów rozstaliśmy się na długi czas. Miałem kontrakt na rok. Przyjechałem pociągiem obładowany tetrowymi pieluchami, gdy Mateusz miał trzy miesiące. Na początku pomieszkiwaliśmy u rodziców, potem przenieśliśmy się do własnego mieszkania. Żona studiowała anglistykę. Dostała pracę nauczycielki angielskiego. Uczniowie ją uwielbiali. Przynosiła do szkoły płyty, śpiewała Beatlesów, prosiła o pisanie do siebie listów.

Cały tekst znajdziesz w najnowszym numerze magazynu PANI.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje