Reklama

Reklama

Kurdyjka walcząca z ISIS. To nagranie obiegło świat

Kurdyjscy bojownicy określają się mianem peshmerga, co oznacza, że stają twarzą twarz ze śmiercią. Kurdyjskie kobiety nie tylko walczą z narażeniem życia, ale śmieją się śmierci prosto w twarz.

Dowód? Udostępnione przez BBC nagranie, na którym kurdyjska snajperka z Kobiecych Jednostek Obrony reaguje śmiechem w chwilę po tym, jak kula przelatuje tuż obok jej głowy. Chwilę później dziewczyna mówi, że cel wystrzelił niemal w tym samym momencie co ona, określa przybliżoną liczbę i położenie wrogów, a na końcu dodaje, że miała szczęście.

Reklama

 Nagranie błyskawicznie stało się hitem internetu i wywołało lawinę komentarzy. Dla jednych jest świadectwem odwagi i determinacji z jaką Kurdyjki walczą z ISIS. Inni sugerują niedostateczne przeszkolenie bojowniczki, która ma na głowie jaskrawą niebieską chustkę. Nie ulega jednak wątpliwości, że Kurdyjki i Kurdowie walczący z ISIS codziennie stają oko w oko ze śmiercią, walcząc z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem.

Kobiece Jednostki Specjalne wchodzą w skład sił kurdyjskich walczących w okolicach Al-Rakki, uznawanej za "stolicę" ISIS. Oddziały są wspierane przez Amerykanów.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje