Reklama

Reklama

Komedie: Idealny sposób na nudę

Szukacie rozrywki na wieczór? Przygotujcie więc przekąski, wygodne poduszki, koc i włączcie film. Jeśli nie macie pomysłu na to, co obejrzeć – skorzystajcie z poniższej listy, która zawiera tytuły najlepszych komedii. W końcu każdy z nas uwielbia się śmiać!

Jeszcze przez jakiś czas wszyscy powinniśmy zostać w domu. Jak zapewnić sobie rozrywkę bez wychodzenia na zewnątrz? Zacznijmy od porządnej dawki śmiechu, którą zapewnią nam komedie. Sporządzona poniżej lista zawiera tytuły, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od typu humoru, czy filmowego gustu. Nie ważne, czy jesteście koneserami klasycznego kina, czy raczej podążacie za nowościami. Wymienione przez nas komedie na pewno umilą wam czas.

Komedie - klasyki gatunku

Reklama

"Pół żartem, pół serio" (1959 r.)

Zabawna fabuła i gwiazdy wielkiego kina - to właśnie znajdziecie w komedii "Pół żartem, pół serio". Uciekający przed gangsterami bezrobotni muzycy, Jerry i Joe, dołączają do damskiego zespołu muzycznego. Aby wtopić się w tłum, postanawiają przebrać się za kobiety. Wśród artystek estradowych jest Sugar Kane Kowalczyk, grana przez Marilyn Monroe. Cała trójka szybko się zaprzyjaźnia. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy muzyczna trupa udaje się na tournée do Miami. To właśnie tam odbywa się spotkanie gangsterów.

"Akademia Policyjna" (1984 r.)

Pani burmistrz ku niezadowoleniu dowództwa policji ogłasza masowy nabór do szkoły policyjnej. Pod skrzydła komendanta Lassarda trafia wielu, na pierwszy rzut oka, przypadkowych ludzi. Wśród nich jest cichutka jak mysz Hooks, naśladujący wszelkie odgłosy Jones, wielbiciel broni i bójek Tackelberry, niesamowicie silny Hightower oraz Mahoney - sprawca niejednej burdy w akademii. Mimo wielu różnic cała drużyna szybko się zaprzyjaźnia i wspólnie wspiera się w ukończeniu szkoły policyjnej.

"W krzywym zwierciadle" (1983 r.)

Seria filmów przedstawiających przygody rodziny Griswoldów to hit, jeśli idzie o komedie. Produkcje od lat zapewniają rozrywkę widzom na całym świecie. Wszystko zaczęło się od pierwszej części, która nosi podtytuł "Wakacje". Szalone i nieprzewidywalne losy amerykańskiej rodziny stały się tak popularne, że pierwszy film doczekał się aż trzech kontynuacji: "W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje", "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju" oraz "W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas". Co ciekawe, niegasnące zainteresowanie produkcją doprowadziło do powstania remake’u - "W nowym zwierciadle: Wakacje".

"Goście, goście" (1993 r.)

Któż z nas nie lubi francuskich komedii i to w tak doborowej obsadzie? Seria filmów "Goście, goście" bardzo szybko podbiła serca widzów. Fabuła przenosi nas do czasów średniowiecza, gdzie poznajemy losy rycerza Godfryda de Montmirail oraz jego wiernego giermka, Jacquouille. W wyniku pomyłki czarnoksiężnika bohaterzy zostają przeniesieni do XX wieku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje