Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kolejny ślub królewski w tym roku

12 października w południe w kaplicy św. Jerzego w Windsorze odbyła się uroczystość zaślubin księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. To kolejny królewski ślub w tym roku. W tym samym miejscu kilka miesięcy temu miłość przysięgali sobie Meghan i Harry.

Podczas ceremonii Andrea Bocelli wykonał specjalnie dla państwa młodych utwór "Ave Maria". Suknię ślubną księżniczki Eugenii zaprojektował duet Peter Pilotto i Christopher De Vos.

Reklama

Po ceremonii zaślubin, młoda para wybrała się na przejażdżkę karetą po Windsorze, potem udała się na lunch zorganizowany przez królową Elżbietę II, a wieczorem weselne przyjęcie odbyło się u księcia Yorku.

Media spekulowały, że marzeniem księżniczki było przyćmienie wydarzenia, jakim był ślub Meghan i Harry'ego, którego transmisję w maju można było oglądać na całym świecie.

Zastanawiano się, co księżniczka będzie mieć na głowie podczas ślubu. Spekulowano, że będzie to tiara, którą w dniu swojego ślubu miała na sobie jej matka - Sarah Ferguson.

Jednak jak informuje Kensington Palace, tiara na głowie Eugenii to Greville Emerald Kokoshnik pochodząca z roku 1919 i została wypożyczona na ten wyjątkowy dzień przez królową Elżbietę II.

W ceremonii zaślubin udział wzięli członkowie rodziny królewskiej, przyjaciele Eugenii i Jacka oraz gwiazdy show-biznesu i sportu.

Na kolejnej stronie zobacz, kto pojawił się na ceremonii ślubnej.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje