Reklama

Reklama

Karolina Bojar-Stefańska - to ona rządzi na boisku

/INTERIA.PL

Czy jedna kobieta może ujarzmić kilkudziesięciu spoconych i nierzadko rozwścieczonych facetów? Jeśli posiada gwizdek, kartki, doświadczenie, a ponadto wrodzony wdzięk i dużą wiedzę na temat przepisów gry w piłkę nożną, okazuje się, że bez większych problemów przywoła do porządku nawet największego buntownika. Poznajcie Karolinę Bojar-Stefańską, najpopularniejszą sędzię piłkarską w Polsce.

Karolina pochodzi z Krakowa i, jak przyznaje, nigdy nie przypuszczała, że zostanie sędzią, tym bardziej, że nie grała w piłkę nożną. Uprawiała lekkoatletykę, ale odniesiona kontuzja pokrzyżowała jej dalsze plany związane z królową sportu.

Reklama

- Wiedziałam, że bez sportu nie będę potrafiła żyć. To będzie zbyt duża wyrwa w moim życiu. Dlatego musiałam znaleźć jakiś substytut. Mój dziadek był sędzią piłkarskim, więc dla mnie było to naturalne zajęcie. Pomyślałam: co mi szkodzi?. I zapisałam się na kurs sędziowski - mówi w rozmowie ze Styl.pl Karolina.

Początki nie należały do łatwych. Karolina wspomina jeden z meczów, podczas którego doszło do niemiłego incydentu. Trenerowi pewnej drużyny puściły nerwy, więc postanowił rozładować swoje emocje na Karolinie. - Odgwizdałam słuszny rzut karny. Trener zespołu gości wbiegł na murawę i zwrócił się do mnie taką wiązanką przekleństw, której nigdy w życiu nie słyszałam - dodaje.

Zobacz reportaż z cyklu "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda", którego bohaterką jest sędzia piłkarska Karolina Bojar-Stefańska:

Reportaż powstał w ramach cyklu Łukasza Piątka i Marcina Rapacza "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda". Poznaj pozostałe bohaterki:

WARSAW SIRENS

- Ola swoją przygodę z futbolem amerykańskim zaczęła siedem lat temu, kiedy od koleżanki dowiedziała się o utworzeniu w Warszawie żeńskiej drużyny Syren.

ADA KACZMAREK

- Na początku trzeba wytłumaczyć najbliższym, na czym to polega. Dziś już babcia zamiast ciasta daje mi ogórki - mówi Ada Kaczmarek, która w październiku 2020 r. w Alicante zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Pro IFBB 2020.

DOMINIKA 333 ORLIK

Gdy w szpitalnej sali tylko otworzyła oczy, pierwsze, o co zapytała rodziców, to jak bardzo uszkodzony jest motocykl. Kolejne pytanie zaadresowane już było do samego lekarza - kiedy znowu będzie mogła zacząć jeździć? Chwilę wcześniej, podczas zawodów, uległa wypadkowi, w którym złamała kręgosłup.

ARCANE WAVE


Pięć różnych dziewczyn i jedna, wspólna pasja - gry komputerowe. Zawodniczki Arcane Wave to kolejne bohaterki naszego cyklu reportaży "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda", które odwiedziliśmy z naszą kamerą. Tym razem bliżej przyjrzymy się zawodowym gamerkom, które obalają stereotyp mówiący o tym, że świat wirtualnych potyczek jest wyłącznie męską domeną.

WRESTLERKA BIANCA

-Zawsze przed galą zadaję sobie pytanie - dlaczego ty to robisz? Odpowiedź na nie znajduję bardzo szybko. Bo kiedy leci moja muzyka, kiedy wiem, że już mam wyjść, wtedy wszystko znika. Wszystkie obawy. Czuję, że żyję - mówi Interii Marta Gołębiowska, znana publiczności jako Bianca, jedna z najpopularniejszych polskich wrestlerek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama