Reklama

Reklama

Blogerska kompromitacja

Kto zna się na modzie najlepiej? Wiadomo, blogerki. To one (i oni) kreują trendy, testują nowości z kolekcji znanych kreatorów i popularnych sieciówek. To oni, nam, zwykłym "nosicielom ubrań" podpowiadają jak dobierać je stylowo i zgodnie z panującym właśnie trendem. Bez nich prawdopodobnie nie nadążylibyśmy za modowymi nowościami.

Reklama

Amerykański dziennikarz Jimmy Kimmel wkręcił modowych blogerów podczas tegorocznego Tygodnia Mody w Nowym Jorku - jego reporterzy przepytywali internetowych znawców mody o kolekcje wymyślonych projektantów.

Eksperyment postanowił powtórzyć Filip Chajzer podczas Warsaw Fashion Weekend. Reporter DDTVN przepytał polskich blogerów i blogerki modowe o najnowsze kolekcje Hansa Klossa, Svena Hannawalda, Halmuta Kohla czy Schleswiga Holsteina...  Znawcy mody nie tylko widzieli ich najnowsze kolekcje, ale potrafili za znawstwem ocenić.

O tym, że z wiedzą o świecie nie jest u nas najlepiej pokazał internetowy cykl "Matura to bzdura". Ale przecież żyjemy w świecie specjalistów, ekspertów od bardzo wąskich specjalizacji. Cały świat jest nie-do-ogarnięcia, zresztą po co nam to, mamy internet, a megaszybki transfer danych zapewni w mig odpowiedź na nurtujące pytania. No, chyba, że nie zdążymy odpalić iPhone`a...

Eksperyment Filipa Chajzera zdemaskował "specjalizację" kilku wystylizowanych modowych blogerów, youtuberów, fotomodeli itd. czyhających na możliwość "przetestowania" kilku nowych kreacji i wrzucenia zrobionej naprędce foci z jakąś sławą na Instagrama. 

W obronie szafiarek staje Kominek, który podkreśla, że w materiale DDTVN nie pojawiła się żadna z "tych znanych, lubianych, czytanych, opiniotwórczych, w największym stopniu kształtujących tę część blogosfery". Eksperci przepytani przez Chajzera to "niszowi, barterowi i typowo ściankowi blogerzy". Zgadzamy się z Kominkiem i potwierdzamy, my też znamy blogerki, które wiedzą, kim był Helmut Kohl czy Hans Kloss. Zgrzyt jednak pozostał.

No cóż, znawca mody nie musi wiedzieć, czy Schleswig Holstein to pancernik z epoki przedinternetowej czy para szwajcarskich kreatorów mody. 

Zobaczcie film z Warsaw Fashion Weekend.
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje