Reklama

Reklama

Architektura brwi. Oko wymaga oprawy

Gęste, ciemne i odpowiednio wyprofilowane brwi są marzeniem wielu kobiet. Co zrobić, kiedy natura nie obdarzyła nasz bujną oprawą oka? Ilona Brosch, która zawodowo zajmuje się architekturą brwi, ma kilka cennych porad.

Lidia Ostólska, Styl.pl: Dbamy o skórę, dbamy o włosy, a co z brwiami? Jak je pielęgnować podczas kwarantanny?

Ilona Brosch: - Pielęgnacja brwi jest bardzo ważna. Wpływa ona na wygląd i kondycję włosa. Brwi jako oprawa oczu są kluczowym elementem spojrzenia. Mają zasadnicze znaczenie dla wyrazu twarzy. Pierwszą regulację najlepiej przeprowadzić pod okiem stylistki, ale jest szereg zabiegów, które można wykonać w domu. Wyczesywanie, odżywianie, peeling, korygowanie kształtu.

Tych błędów nie popełniaj

Reklama

Włosy odrastają, często chaotycznie. Wówczas sięgamy po pęsetę do brwi i zaczyna się wyrywanie. Jakie błędy najczęściej popełniamy?

- Odpowiednia regulacja jest bardzo istotna. Składa się na nią wiele czynników. Jednak możemy wykonać delikatną korekcję brwi w zaciszu domowych. Oczywiście w gabinecie bierzemy pod uwagę kształt twarzy czy naturalną budowę brwi. Najlepiej zacząć od zewnętrznego kącika zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (nigdy pod włos). Należy pamiętać, aby przed regulacją pęsetą, rozczesać brwi. Potem delikatnie naciągamy powiekę. Najpierw wyrywamy włosy, które rosną najniżej i kierujemy się ku górze. 

- Wiele pań zapomina, że patrząc w lusterko, widzimy się nieco inaczej. Różnie pada światło, inna jest perspektywa twarzy. Dlatego zachęcam, aby przed zabiegiem delikatnie podkreślić linię brwi np. kredką. Dzięki temu uzyskamy lepszy kontrast. Na koniec można delikatnie przyłożyć kostki lodu do powieki w celu złagodzenia podrażnień. To działa!

Architektura brwi dla każdego?

Czym jest architektura brwi. Dlaczego tak istotne jest zapuszczanie włosków?

- Architektura polega na dobraniu i narysowaniu idealnych brwi odpowiednich do kształtu twarzy i łuku. W gabinetach na profesjonalny szkic składa się wiele czynników i można go wykonać na wiele sposobów, używając do tego nici, suwmiarki lub innych pomocy przeznaczonych do rysunku. W domu można wykonać pomocniczy rysunek. W tym celu można użyć dowolnych dwóch kredek i wyznaczyć trzy linie: linia A od nozdrza po zewnętrzny kąt oka, linia B od nozdrza po środek tęczówki, linia C od nozdrza po wewnętrzny kąt oka.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje