Reklama

Reklama

Zmrożone latem

​Lato uwielbia lody. I to nie tylko w formie deseru. Wszystko, co zaszronione i zimne, rozpływa się w ustach przyjemnym chłodem. Czas na lodową ucztę!


Reklama

Lato jest zbyt krótkie, by na nie narzekać. Czasem dokuczają upały, lecz na myśl o tym, że za dwa miesiące o ciepłych wieczorach będzie można tylko pomarzyć, sięgam po matcha latte z mrożonymi bananami. Wyjątkowo upalne poranki rozpoczynam zwyczajem przywiezionym z Brazylii, to jest miską acai. Magiczne jagody prócz swoich boskich właściwości mają tę zaletę, że w naszym kraju można je kupić mrożone, nie ma więc nic prostszego niż zmiksować je z zimnym jogurtem kokosowym i posypać granolą. Lody w takiej formie sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy temperatura za oknem od świtu rośnie błyskawicznie. Na obiad chłodnik w wersji ekstremalnie schłodzonej, zawsze z kostkami lodu. Z tej sztuczki korzystają w całej Andaluzji, chłodząc legendarne gazpacho na wszelkie sposoby. Ja idę o krok dalej i zimną zupę podaję z sorbetem. Mocno zmrożona jest idealna na największe upały. W tej postaci lody mogę jeść na okrągło, bo nie ma w nich grama cukru. Grzesznej rozpuście oddaję się jedynie od czasu do czasu, gdy kupuję tłuste lody śmietankowe. Co tam, cieszmy się nimi, póki jest gorąco! Wtedy smakują najlepiej.

Miska acai

Jagody acai, źródło cennych witamin i składników mineralnych, złoto Brazylii, je się w tym kraju dosłownie na każdym kroku. Soki, sorbety, shaki i lody z acai można kupić wszędzie, a widok czteroosobowej rodziny zajadającej je z olbrzymiej miski jest dosyć powszechny.
Stopień trudności: dla początkujących
Liczba porcji: 2

Czas przygotowania: 10 minut


Składniki

  • 200 g mrożonej pulpy acai
  • zmrożony banan
  • 1/2 szklanki naturalnego jogurtu, najlepiej kokosowego
  • 2 łyżki granoli
  • 2 garście świeżych owoców

1. Mrożone acai i banana zostaw na kilka minut w temperaturze pokojowej, by lekko odmarzły.

2. Dodaj jogurt i zmiksuj wszystko na gładki mus.

3. Podawaj na śniadanie z granolą i świeżymi owocami.

Tekst pochodzi z magazynu

PANI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje