Reklama

Parówki de lux

Uwielbiane przez wszystkich, ale krytykowane przed dietetyków parówki nie muszą być nudnym, tłustym daniem śniadaniowym. Jeśli wybierzesz te, które zawierają mięso z drobiu lub szynkę i dodasz nieco kulinarnej wyobraźni - wyczarujesz z nich wyśmienite dania.

Parówki zapiekane w naleśnikach

Składniki na 3 porcje: 3/4 szklanki mleka, 20 dag mąki, szczypta soli, 6 cienkich parówek z szynki lub drobiu, 4 jaja, tarta bułka, 10-15 dag ostrego, żółtego sera, kilka łyżek keczupu, łyżka oliwy, olej i łyżka masła (do smażenia).

Przygotowanie: Mleko i 2 jaja rozmącić z mąką, dodać szczyptę soli i oliwę. Dobrze wymieszać, odstawić na pół godziny. Usmażyć 6 naleśników. Ser zetrzeć na tarce z dużymi otworami.

Parówki obrać z osłonek, ułożyć po jednej na każdym naleśniku, posmarować keczupem, posypać startym serem. Pozostałe jaja roztrzepać. Naleśniki zwinąć, obtaczać w jajach i tartej bułce.

Reklama

Na patelni rozgrzać olej zmieszany z masłem. Obsmażyć na nim każdy naleśnik ze wszystkich stron na złoty kolor.

Parówki na ostro z pieczarkami

Składniki na 3 porcje: 6 cienkich parówek, cebula, 30 dag pieczarek, 20 dag ostrego, żółtego sera, łyżka masła, sok z 1/2 cytryny, sól, pieprz, papryka ostra w proszku.

Przygotowanie: Parówki obrać z osłonek, naciąć wzdłuż i rozłożyć na blasze. Ser zetrzeć na tarce jarzynowej. Pieczarki oczyścić, umyć pod bieżącą wodą, osuszyć. Pokroić na plasterki, skropić sokiem z cytryny. Cebulę obrać, pokroić w piórka, zeszklić na maśle. Do cebuli dodać pokrojone pieczarki, usmażyć razem, posolić, popieprzyć i przyprawić papryką.

Usmażone pieczarki ułożyć na przekrojonych parówkach, posypać startym serem. Zapiec w piekarniku w temp. około 180° C - aż ser się całkowicie rozpuści. Podawać gorące z grzankami z białego pieczywa i keczupem. Do pieczarek na gorąco można podać sezonową sałatkę.

Parówki panierowane

Składniki na 2 porcje: 4 parówki, 4 cienkie plastry boczku, 1 jajko, 4 łyżki bułki tartej, 2 łyżki mąki, olej do smażenia.

Przygotowanie: Z parówek usunąć osłonki, owinąć je boczkiem i panierować w mące, roztrzepanym jajku i bułce. Smażyć na głębokim tłuszczu na złoty kolor. Podawać z piklami.

Zapiekanka makaronowa z parówkami

Składniki na 6 porcji: 1/2 opakowania dowolnego makaronu, np. penne albo farfalle, 30 dag parówek drobiowych, 1 cebula, 1 szklanka sosu pomidorowego, 3 łyżki masła, ząbek czosnek, oregano, chilli, pieprz, sól.

Przygotowanie: Naczynie żaroodporne wysmarować jedną łyżką masła. Makaron ugotować al dente. Parówki pokroić na kawałki. Na pozostałym maśle zeszklić posiekaną cebulę, dodać sos pomidorowy, czosnek i przyprawy. Po zagotowaniu połączyć z makaronem. Przełożyć do naczynia żaroodpornego, na wierzchu ułożyć kawałki parówek. Zapiekać w nagrzanym do 200°C piekarniku przez ok. 20 min.


© Bauer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy