Przejdź na stronę główną Interia.pl

​Valentino Donna Noir Absolu

Valentino Donna Noir Absolu to efekt przeciwstawienia korzennego aromatu czarnego pieprzu zmysłowości róży. Dekadencki likier śliwkowy łączy się z aromatem skórzanym i drewnem sandałowym. Efekt ostateczny jest ze wszech miar uzależniający.

Główne składniki Valentino Donna Noir Absolu:

Pieprz czarny - Madagaskar

Reklama

Nazywany "królem przypraw" i "czarnym złotem". Przybiera postać pnącza z kwiatami zebranymi w kłosy; jego drobne owoce po wysuszeniu noszą nazwę ziaren pieprzu. Aromat pozyskuje się z dojrzałych owoców w procesie destylacji parowej. Nuty zapachowe: ostra, intensywna, korzenna, pobudzająca. Zaczęto nim handlować w roku 642, po upadku podbitej przez muzułmanów Aleksandrii. Ziarnom pieprzu przypisywano magiczną moc i umieszczano je w sarkofagach faraonów. Rzymianie stosowali tę wyborną przyprawę podczas cesarskich uczt. Kiedy Rzym zdobyli Wizygoci, ich król Alaryk I zażądał, by ziarna pieprzu weszły w skład okupu.

Sandałowiec - Australia

Pochodzi z tropików Azji. Ze względu na wysoką wartość olejek z sandałowca nazywany bywa płynnym złotem. Aromat pozyskuje się z wysuszonych, sproszkowanych korzeni i drewna sandałowca w procesie destylacji parowej. Nuty zapachowe: drzewna, słodka, pudrowa, łagodna, mleczna. Intrygująca roślina: drzewo sandałowe jest symbolem tajemnicy. Olejek wchodził w skład mikstury do balsamowania, stosowanej w świątyniach bóstwa Sziwy. Woń sandałowca odstrasza owady, dlatego budowano z niego świątynie, rzeźbiono figurki bóstw, wyrabiano szkatułki i rozmaite przedmioty. Zapach dymu poprawia samopoczucie i sprzyja medytacji.

Róża - Francja

Królowa kwiatów o zmysłowym zapachu przesyconym nutami pudrowymi, drzewnymi i owocowymi. Kobieca i romantyczna. Pieszczotliwe określenie - nazwa tego kwiatu pochodzi od łacińskiego słowa rosa, którym zwracano się do osób najbliższych sercu. Krzewy róż uprawiano w Azji już ponad 5 tys. lat temu. Symbol prawdziwej miłości: w starożytnym Rzymie róża była atrybutem Wenus - bogini piękna - kochanej i pożądanej przez Marsa.

Skóra - Włochy

Jeden z pierwszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Atrybut wyższych sfer: arystokraci nosili w XVI wieku skórzane rękawice uperfumowane wonnymi olejkami. Od czasów rzymskich skóra uważana jest za symbol luksusu, a włoska galanteria skórzana słynie z doskonałej jakości. Charakterystyczny zapach: łagodny, a jednocześnie pierwotny, naturalny, zmysłowo lubieżny, odwołujący się do najgłębszych instynktów. Rękodzielnictwo: tajniki rzemiosła skórzanego są ściśle strzeżone. Zgodnie z tradycją ojcowie przekazują swoje doświadczenie najstarszym synom.

Likier śliwkowy - Włochy

Śliwka to jeden z pierwszych owoców (oprócz rajskiego jabłka), których skosztował człowiek. Włoski specjał: włoskie śliwki uchodzą za najsmaczniejsze pośród 2 tys. odmian tych owoców. Elegancki dodatek: likier śliwkowy jest ciemny, soczysty i krwisty z intensywną nutą orientalną. Owoc królów: Henryk III, król Francji, co wieczór zasiadał przy kominku i raczył się śliwkami, by odzyskać siły po męczącym dniu. Odrodzenie i czystość: śliwy zaczynają kwitnąć, gdy tylko ustąpi zima. Kwiaty pojawiają się na gałęziach na długo przed liśćmi. Są symbolem czystości.

Wytworny flakon

Valentino Donna Noir Absolu pięknie prezentuje się w hebanowym szklanym flakonie o wyrazistej fakturze ćwieków, podkreślonym złotymi akcentami.

Design flakonu nawiązuje do kształtu klasycznego flakonu Valentino Donna. Jego atramentowa tonacja zapowiada bogatą i tajemniczą zawartość. Czarne, fakturowane opakowanie zewnętrzne zdobi złota plakietka.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje