Przejdź na stronę główną Interia.pl

Domowa depilacja

Gładkie ciało to symbol pięknej i zadbanej kobiety. Oto sposoby oraz porady producenta delikatnej linii produktów do depilacji twarzy i ciała "Sensual" - Laboratorium Kosmetycznego Joanna.

Golenie

Jedną z najbardziej popularnych metod na usunięcie włosków jest golenie. Metoda ta jest bezbolesna i szybka w wykonaniu, jednak włoski bardzo szybko odrastają, wobec czego efektem gładkiej skóry nie nacieszymy się zbyt długo. Odrastające włoski są grubsze i twardsze, dlatego golenie powinnyśmy traktować jako ewentualność w nagłych i niespodziewanych sytuacjach.

Reklama

Na wilgotnej skórze rozcieramy żel do golenia np. Joanna Sensual (cena ok. 12 zł), który zmienia się szybko w kremową pianę, zmiękczającą włóko włosa oraz zapewniającą łagodne i dokładne golenie. Żel Joanna Sensual wzbogacony został o ekstrakt z miodowego melona o działaniu nawilżającym i łagodzącym ewentualne podrażnienia. Po zabiegu skóra pozostaje jedwabiście gładka i miła w dotyku.

Kremy do depilacji

Kolejnym sposobem na szybkie i skuteczne pozbycie się włosów są kremy do depilacji np. Sensual delikatny krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini wzbogacony olejkiem z avokado i łagodzącym ekstraktem z rumianku (cena ok. 8 zł) lub krem do depilacji nóg wzbogacony olejkiem z melona i łagodzącym ekstraktem z rumianku (cena ok. 8 zł). Krem należy rozprowadzać na suchej i oczyszczonej skórze przy użyciu szpatułki wchodzącej w skład zestawu. Ważne, aby pozostawić krem na skórze tyle czasu, ile rekomenduje ich producent.

Po tym czasie należy z niewielkiego fragmentu skóry ściągnąć szpatułką krem i sprawdzić, czy włoski zostały usunięte. Jeśli nie, należy odczekać jeszcze minutę. Usuwając krem z włoskami należy wykonywać ruch pod włos, jak przy użyciu maszynki do golenia. Aby nie uszkodzić naskórka, nie należy zbyt mocno przyciskać szpatułki do skóry. Pozostałości po kremie należy spłukać letnim strumieniem wody.

Plastry do depilacji

Innym rodzajem depilacji jest zastosowanie plastrów. Aby ułatwić przeprowadzenie depilacji należy dokładnie oczyścić skórę np. przy pomocy peelingu. Przed użyciem plastry pocieramy w dłoniach lub rozgrzewamy suszarką do włosów a następnie rozdzielamy plastry i przyklejamy zgodnie z kierunkiem rosnących włosków.

Po dokładnym przyklejeniu plastra, odrywamy go zdecydowanym ruchem pod włos. Ten sam plaster może być użyty kilka razy. Resztki wosku z ciała najlepiej usuniemy dołączoną do zestawu oliwką. Dzięki zawartości ekstraktu z rumianku oliwka działa nawilżająco i kojąco na skórę oraz łagodzi ewentualne podrażnienia. Po zastosowaniu skóra pozostaje jedwabiście gładka, elastyczna i miła w dotyku.

Ten rodzaj depilacji, choć początkowo nieco trudny i bolesny, sprawia, że odrastające włoski są słabsze i cieńsze.

Wśród linii Sensual znajdziemy również: ultraskuteczne plastry Sensual Comfort do depilacji pach, rąk i okolic bikini oraz do depilacji ciała (cena ok. 10 zł), Sensual plastry z woskiem do depilacji ciała oraz do depilacji pach, rąk i okolic bikini (cena ok. 10 zł), 2 rodzaje plastrów do depilacji twarzy (cena ok. 8 zł), balsam po depilacji cena ok. 8 zł)oraz oliwkę łagodzącą (cena ok. 8 zł).

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje