Przejdź na stronę główną Interia.pl

Test: Franck Provost, Pure D-Tox

Znasz to uczucie, kiedy wracasz do domu, a włosy przesiąknięte są tym dziwnym zapachem, jakbyś cały dzień spędziła przy piecu, w którym ktoś pali śmieciami? W dużych miastach niestety już zaczął się sezon smogowy i zanieczyszczenie powietrza zaczęło działać ze zwielokrotnioną mocą na naszą skórę i włosy. Twarz i dłonie ochronimy specjalnymi kremami, a o włosy zadbać mają szampon i odżywka Franck Provost z serii Pure D-Tox do włosów zmęczonych.

To trochę dziwne uczucie, kiedy otwierasz tubkę z szamponem, wylewasz go na dłoń, a płyn okazuje się być czarny jak smoła (kosmetyki z serii Pure D-Tox zawierają aktywny węgiel roślinny). Trzeba się przełamać, żeby odgonić od siebie wrażenie, że po jego użyciu będzie się wyglądać jak Ania z Zielonego Wzgórza po słynnej próbie zmiany wizerunku. Ale to tylko chwilowe. Szampon należy nałożyć na włosy, doprowadzić do jego spienienia i zostawić na 2-3 minuty, spłukać. Włosy wycieramy i, na jeszcze wilgotnych, rozprowadzamy odżywkę - w nieco jaśniejszym, ale również ciemnym kolorze. Następnie ją również spłukujemy.

Szampon i odżywka Franck Provost Pure D-Tox przeznaczone są do wszystkich rodzajów i kolorów włosów. Ich producent zapewnia, że po ich użyciu włosy będą mniej zmęczone. Doceniam to działanie szczególnie jesienią. Włosy nabierają objętości, lekkości i fryzura układa się naprawdę dobrze. Miewam uczulenia na kosmetyki, ważna więc dla mnie jest informacja, że szampon nie zawiera barwników, parabenów, siarczanów i silikonu.

Kto ma mocno rozjaśniane włosy wie, że dużym kłopotem jest ich łamanie się i puszenie, a dzięki testowanym przeze mnie kosmetykom stały się gładkie i świetnie poddawały się zabiegom modelowania. Co ważne - używając tych specyfików nie muszę myć głowy każdego dnia, nazajutrz włosy wyglądają świeżo i nie mam problemów z ich ułożeniem. Należy tylko pamiętać, żeby Pure D-Tox używać zamiennie z innymi kosmetykami do włosów - najlepiej co trzecie mycie.

Pojemność szamponu i odżywki to 300 ml. Cena: około 40 zł. Dostępne wyłącznie w drogeriach Rossmann.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje