Reklama

Reklama

Złota płyta?

Dlaczego Doda wprowadziła fanów w błąd? Urlop będzie miała jednak niespokojny.

Po pracowitych miesiącach związanych z wydaniem płyty "7 pokus głównych", Doda od 18 lipca postanowiła zrobić sobie 2 tygodnie urlopu. Wygląda jednak na to, że nie będzie to niezmącony niczym wypoczynek.

Reklama

Niemałe zamieszanie bowiem rozpętało się wokół statusu złotej płyty nowego krążka piosenkarki, o przyznaniu którego ona sama informowała fanów na Facebooku w dniu oficjalnej sklepowej premiery. Informację tę okrasiło nawet zdjęcie Dody z jej "złotem".

Status złotej płyty za sprzedaż ponad 15 tys. egzemplarzy przyznaje Związek Producentów Audio Video na wniosek wydawcy płyty, w przypadku Dody jest to Universal Music. Wydawca również przygotowuje symboliczną złotą płytę.

Złota płyta jest ważna, gdy zatwierdzi ją ZPAV

Okazuje się jednak, że choć Dodzie płytę wręczono, to na liście ZPAV jej album wcale nie ma statusu złotej płyty. - Oznacza, że albo wniosek o przyznanie takiego tytułu nie został dotychczas złożony, albo złożono go i nie był jeszcze rozpatrzony - tłumaczy pracownik ZPAV.

Wygląda więc na to, że wydawnictwo się pospieszyło... Finał jest taki, że Dodę okrzyknięto w internecie "oszustką", a fani są rozżaleni.

RR

Życie na gorąco 29/2011

Reklama

Reklama

Reklama