Przejdź na stronę główną Interia.pl

Za nic nie chce korzystać z kaskaderów

Jaki jest prywatnie najodważniejszy gwiazdor Hollywood?

W Fabryce Snów znany jest z tego, że nawet najbardziej skomplikowane sceny kaskaderskie wykonuje sam. Do roli w "Na fali" trenował z policjantami i sportowcami, a na potrzeby trylogii "Matrix" opanował ponad 200 chwytów wschodnich sztuk walk. Na koncie ma nawet honorową nagrodę Taurus Stunt, przyznawaną najlepszym kaskaderom na świecie.

Reklama

Prywatnie Keanu Reeves uwielbia taniec towarzyski. W wolnym czasie najchętniej jeździ konno i surfuje. Gra na gitarze basowej.

Korzenie

Na świat przyszedł 47 lat temu. Imię Keanu w języku hawajskim oznacza "chłodny powiew wiatru na góry". Wśród przodków jego urodzonego na Hawajach ojca, Samuela Nowlina Reevesa, byli Chińczycy, Hawajczycy, Portugalczycy i Irlandczycy. W żyłach jego matki, Patrici Bond, płynie brytyjska krew. Rodzice Keanu, geolog i projektantka mody, poznali się w Bejrucie w Libanie. Tam urodził się Keanu, ale krótko po tym rodzina przeniosła się do Australii.

Gdy miał 3 lata, ojca aresztowano za sprzedaż heroiny. Potem wielokrotnie przeprowadzał się z matką i siostrą Kim. Ma też dwie siostry przyrodnie: córkę matki - 35-letnią Karinę i córkę ojca 21-letnią Emmę.

Kanada

W 1970 roku jego matka wyszła powtórnie za mąż za reżysera Paula Aarona i przeprowadziła się do Toronto. W Kanadzie Keanu spędził czasy licealne. Choć odnosił sukcesy w sporcie (grał w drużynach hokejowych) i od 9. roku udzielał się w teatrach szkolnych, nie był dobry w nauce. Zmieniał szkoły czterokrotnie, by ostatecznie bez dyplomu ukończenia liceum porzucić naukę dla aktorstwa.

Grywał w teatrach w Toronto i w kanadyjskich serialach. Kiedy miał 22 lata, dostał niewielką rolę u boku Roba Lowe i Patricka Sway ze w filmie "Youngblood". Zaraz potem postanowił porzucić Kanadę dla Hollywood, choć obywatelstwo kanadyjskie ma do dziś.

Motomaniak

Uwielbia wyścigi samochodowe, Formułę 1, luksusowe auta, ale jego największą miłością są motory. W garażu ma m.in. dwa motocykle norton commando.

Miłość

Na liście jego sercowych podbojów znalazły się m.in.: Sophia Coppola, Cameron Diaz, Diane Keaton Winona Ryder i Sandra Bullock. Raz był bliski ślubu - z aktorką Jennifer Syme, która w 1999 roku urodziła martwą córeczkę Avę. Jennifer zginęła w wypadku samochodowym 2 lata później.

RR

Życie na gorąco 48/2011

Dowiedz się więcej na temat: Keanu Reeves | kaskader | Hollywood

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje