Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wraca po piętnastu latach

​Z nowa fryzurą wyleczonym głosem, i trzynastoma nowymi pioesnkami Edyta Bartosiewicz wraca na scenę muzyczną.

- Mogę w końcu podzielić się z wami czymś dla mnie ważnym. Siedzę w domu i słucham tego, co wydarzyło się w studiu. 13 zgranych numerów. Cała płyta. Najpiękniejsza, jaką kiedykolwiek nagrałam - napisała Edyta Bartosiewicz na facebooku. Wygląda na to, że po prawie 15 latach wreszcie doczekamy się jej nowej płyty.

Tych powrotów było już kilka. Ostatnia autorska płyta Edyty - "Wodospady" - ukazała się 14 lat temu. Wtedy też powstał materiał na nową płytę, która nie ukazała się do dziś. Dlaczego? Dopiero półtora roku temu Edyta zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie. W szczerym wywiadzie wyznała, że właśnie 10 lat temu, podczas nagrywania piosenek na nową płytę, zaczęła tracić głos. Nie potrafiła już jak dawniej swoim śpiewem wyrazić emocji ukrytych w słowach. Zanim zrozumiała, co się z nią dzieje, minęło kilka lat, podczas których wycofała się ze sceny prawie zupełnie. Wprawdzie w 2004 roku zaśpiewała w duecie z Krzysztofem Krawczykiem piosenkę "Trudno tak", która stała się hitem, ale przyznała później, że śpiewała ją słabym, jakby nie swoim głosem.

Zauważyli to nawet krytycy muzyczni, którzy wytknęli jej brak formy. To jeszcze bardziej ją załamało. Mówiło się, że popadła w depresję. Przełom nastąpił w 2006 roku, gdy krótko po śmierci swojego przyjaciela i menedżera Jacka Nowakowskiego wylądowała w szpitalu. Nie mogła oddychać. Po tym wydarzeniu podjęła kolejną próbę powrotu do formy. Zaczęła od prawidłowego oddychania, wróciła też do sportu, który jako nastolatka intensywnie uprawiała. Dzięki poprawie kondycji powoli zaczął wracać również głos.

W 2010 roku była już gotowa dać koncert dla szerokiej publiczności i wystąpiła na Orange Warsaw Festival. Rok później nagrała piosenkę do filmu "Kubuś Puchatek". Fani znów zaczęli dopominać się o nowy krążek, ale ona zwlekała. Jesienią ubiegłego roku zagrała dwa koncerty we Wrocławiu i w Krakowie - bilety na nie, choć nie tanie, wyprzedano już na kilka tygodni wcześniej. Fani nie kryli zachwytu i słów pochwały. Edyta zaś szczerze przyznała, dlaczego zdecydowała się wystąpić: - Chodzi o to, żebym nabrała pewności wokalnej i żebym mogła dokończyć płytę - powiedziała po koncercie w Krakowie.

Reklama

Piosenkarka mówi jednak, że z perspektywy czasu nie żałuje tych lat. Dzięki temu, że była więcej w domu, mogła stać się pełnoetatową matką dla dorastającego wówczas syna, Aleksego. Efektem tych lat jest dziś ogromna więź, która ma z jedynakiem. I to, że jak sama mówi, nauczyła się cenić siebie jako człowieka.


Dowiedz się więcej na temat: Bartosiewicz Edyta | Nowa płyta Edyty Bartosiewicz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje