Przejdź na stronę główną Interia.pl

Twardy biznesmen o miękkim sercu

Dobrze wie, że taniec to kosztowne hobby. I że wielu tancerzy z braku funduszy na zawsze musi pożegnać się z marzeniami. Ale poddawać się, to do niego niepodobne.

Z Niną Tyrką, moją partnerką, wybieramy się na dwa tygodnie do Nowego Jorku - zapowiedział niedawno uszczęśliwiony perspektywą wyjazdu do Stanów Agustin Egurrola (43).

Reklama

Znany choreograf nigdy nie krył swojej fascynacji Ameryką. Bo przecież nigdzie na świecie nie ma tylu tanecznych mistrzów i szkół jak w Nowym Jorku. Nauka w Broadway Dance Center jest uważana za przepustkę do światowej kariery.

Życie hojnie obdarowało Agustina, dziś jest najbardziej znanym choreografem telewizyjnych widowisk. Nie musi już martwić się o zawodową przyszłość, pozycję i renomę w środowisku. Chętnie więc wspiera tych, którzy o miejsce w świecie tańca muszą powalczyć.

Zaczął od sfinansowania trzymiesięcznej nauki w Nowym Jorku Tomaszowi Barańskiemu (30), znanemu z show TVN-u. Wraz z ukochaną i Rafałem Maserakiem (27) w Stanach będą śledzić postępy, jakie poczynił.

Ale nawet jeśli Tomasz ma jeszcze wiele do zrobienia, Agustin będzie go wspierał. Jak na przyjaciela przystało.

AZ

Świat i Ludzie 29/2011

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje