Przejdź na stronę główną Interia.pl

Świętowała 62. urodziny!

Znam wszystkie smaki życia. Byłam bardzo szczęśliwa, ale i nie widziałam sensu istnienia.

Gdy po raz kolejny na premierze filmu "Freeloaders" Jane Seymour usłyszała, że świetnie wygląda, wyznała: - Cóż w tym dziwnego, mam dopiero 62 lata. Moja mama dożyła 92, więc jeszcze 30 lat młodości przede mną. Rzeczywiście, niezapomniana doktor Quinn wygląda znakomicie. Nie kokietuje, gdy mówi: - Mam wszystko: udaną rodzinę i pracę. To tajemnica mojego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Mama Holenderka, ojciec Żyd, poznali się w Londynie

Reklama

Naprawdę nazywa się Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg. Jej matka Mieke urodziła się w Holandii, lecz mieszkała w byłej kolonii holenderskiej obejmującej obszar dzisiejszej Indonezji. Podczas II wojny światowej dostała się do niewoli japońskiej i spędziła 3 i pół roku w obozie koncentracyjnym (Jappenkamp) na Jawie. Pomagała rannym, choć nie miała lekarstw, wykorzystywała doświadczenie zdobyte podczas pracy dla Czerwonego Krzyża.

Po wojnie wyjechała do Anglii, prowadziła firmę importową. Tam poznała Johna Frankenberga, lekarza położnika. W 1950 roku pobrali się. Mieli trzy córki: Joyce - znaną światu jako Jane Seymour, Anne Gould i Sally.

Przodkowie ojca aktorki byli Żydami. Pochodzili z Polski i z Niemiec. Dziadek aktorki urodził się w Płocku. Jane marzyła o karierze baletnicy (debiutowała jako 13-latka), ale kontuzja kolana przekreśliła plany (umiejętności taneczne wykorzystała, gdy wystąpiła w V edycji "Tańca z Gwiazdami" z Tonym Dovolanim zajęła 6 miejsce). Postanowiła zostać aktorką.

Zagrała w prawie stu filmach i serialach - była dziewczyną Jamesa Bonda. Największą popularność przyniosła jej rola nieustraszonej doktor Quinn.

Na szczęście nigdy nie jest za późno

W życiu też jest odważna. Jej mężami byli: Michael Attenborough, Geoffrey Planer, David Flynn - właśnie z nim zdecydowała się na dzieci. Katherine urodziła się w 1982 roku, Sean w 1985. Dzieci nie ocaliły związku. Dopiero czwarte małżeństwo z Jamesem Keachem (od 1993 roku) jest szczęśliwe. Bliźniacy: John i Kristopher urodzili się w 1995 roku.

- Byli prezentem dla męża. Miałam 44 lata. To było duże ryzyko - mówi Jane. Dziś Jane Seymour aktorstwo łączy z działalnością charytatywną m.in. dla UNICEF-u oraz amerykańskiej fundacji "Miasto Serc". Maluje obrazy, zajmuje się projektowaniem ubrań, biżuterii i... mebli. Hoduje konie. Pisze książki. Rodzina mieszka albo w Malibu, albo w zamku w Anglii.

EP

Dowiedz się więcej na temat: Dr Quinn | Jane Seymour | James Bond

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje