Przejdź na stronę główną Interia.pl

Specjalistka od trudnych decyzji

Bez wahania zburzyła świat, który dawał jej bezpieczeństwo. Twierdzi, że odrobina ryzyka nadaje życiu smak.

Mówi się o niej, że umie korzystać z szans, które trafiają się w życiu i potrafi szybko przystosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Nawet teraz, gdy czasy są niepewne, Edyta Olszówka (39) nie boi się podjąć ryzyka.

Reklama

Choć przyznaje, że nie odłożyła gotówki na trudne lata, gdy pojawiają się nowe możliwości, chętnie z nich korzysta, nawet kosztem poczucia bezpieczeństwa. I gdy inni błagają dyrektorów teatrów choćby o pół etatu, ona z pracy w teatrze, z którym związana jest od ponad 10 lat, zrezygnowała.

- Pani Edyta poprosiła o bezpłatny urlop. Żałujemy, bo to świetna aktorka - mówi nam osoba z Teatru Powszechnego. Pani Edyta pracowała nad rolą w sztuce "Wariatka", wystawianej przez niezależnych twórców w stołecznym teatrze Bajka. Spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę! Bilety wyprzedane, a publiczność zachwycona.

Rezygnując ze stałego etatu, chciała przede wszystkim stać się niezależna. Mieć też czas na pracę w serialu "Przepis na życie", Niestety, niedawno teatr Bajka został zamknięty (do odwołania). Pani Edyta nie wpadła jednak w popłoch. Znalazła już nową scenę, gdzie spektakl będzie grany - w Teatrze Kamienica. Bo skoro już wybiera jakąś drogę, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych...

IZ

Życie na gorąco 40/2011

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Olszówka

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje