Reklama

Reklama

Sebastian Karpiel-Bułecka: Śpiewający architekt

Gdy w górach wieje halny, on czuje to w Warszawie.

Najpierw chciał zostać skoczkiem narciarskim. Ale na skoczni K20 nie udało mu się osiągnąć więcej niż 17 metrów. Zrezygnował więc ze skoków na rzecz biathlonu. Talent do tej dyscypliny ma niewątpliwie we krwi, wszak brat jego mamy był wicemistrzem świata. I faktycznie, strzelanie Sebastianowi Karpiel-Bułeczce szło doskonale. Tyle że, jak kiedyś wyznał, biegać mu się nie chciało.

Reklama

Potem zaczął uprawiać skialpinizm i wspinaczkę, ale dłonie miał tak zniszczone, że nie mógł oddawać się swojej muzycznej pasji i grać na skrzypcach. Musiał więc wybrać. I na szczęście wybrał muzykę. Ale nie tylko...

Jego "miejsce na świecie" to Zakopane, choć od kilku lat ze względów zawodowych częściej mieszka w Warszawie. O sobie mówi, że jest wrażliwy i nieśmiały. Jak już coś robi, to z rozmachem. Zdarza mu się płakać na filmach. Nie znosi się kłócić. Kocha jazdę konną. Lubi oglądać mecze piłki nożnej i czytać książki Ryszarda Kapuścińskiego. Czuje, gdy wieje halny, nawet kiedy jest w Warszawie.

Korzenie

Urodził się w Krakowie 14 maja 1976 roku. Dzieciństwo upłynęło mu w domu dziadków Stefanii i Józefa Gąsieniców Sobczaków w Kościelisku, gdzie zamieszkał z mamą Zofią i rodzeństwem po rozstaniu rodziców.

Ma starszego o 20 lat brata i dwie siostry: jedną starszą o 15, a drugą o 3 lata.

Nie należał do najgrzeczniejszych. Po podstawówce został uczniem szkoły budowlanej, ale porzucił ją po 3 latach, bo bardziej niż nauka pociągało go muzykowanie w knajpie do białego rana i alkohol. Na szczęście, w czas się opamiętał, skończył liceum i poszedł na studia.

Muzyka

Po raz pierwszy skrzypce wziął do ręki w wieku 7 lat za namową starszego brata Jana. Do dziś żałuje, że nie ukończył szkoły muzycznej. W wieku 16 lat miał już swój zespół Kapelę Sebastiana Karpiela Bułecki. Grali góralską muzykę w zakopiańskich lokalach. Po występach spotykali się z innymi kapelami w knajpie kolegi Sopie i muzykowali do rana.

W 2005 roku za namową kilku osób z branży muzycznej w tym samym składzie przemianowali się na zespół Zakopower i wydali pierwszą z czterech dotychczasowych płyt.

Architektura

Dyplom magistra zdobył na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W ramach pracy dyplomowej zaprojektował aquapark, który miałby stanąć na Butorowym Wierchu.

Od pewnego czasu jest wspólnikiem w pracowni architektonicznej brata. Zaprojektował domy dla kolegów z zespołu i sezonową wioskę windsurfingową w Chałupach. Ale największą jego dumą jest dom w Kościelisku, który wybudował w zeszłym roku dla swojej mamy, od wielu lat mieszkającej na stałe w Chicago.

Miłość

Konsekwentnie odmawia komentarzy na temat swojego życia miłosnego. Między 2006 a 2009 rokiem był w związku z Kayah. Ostatnio łączy się go z Alicją Bachledą-Curuś.


Dowiedz się więcej na temat: Sebastian Karpiel-Bułecka

Reklama

Reklama

Reklama