Reklama

Reklama

Rozwód po 7 latach

Co się stało z tak wzorowym małżeństwem? Razem pojawili się na tegorocznej oscarowej gali. Kate Winslet (34) i Sam Mendes (44), uśmiechnięci pozowali do zdjęć. Były też inne dowody miłości, pocałunki.

Od lat uważani w Hollywood za doskonałą parę, kilka dni po oscarowej gali za pośrednictwem adwokatów oficjalnie ogłosili separację. "Rozstają się w przyjaźni i za obopólną zgodą. Każde z nich będzie zajmować się dziećmi. Teraz proszą o uszanowanie ich prywatności" - brzmiał zaskakujący komunikat.

Kochliwy pan reżyser

Reklama

W maju 2003 roku wzięli kameralny ślub na Karaibach. Kate była po rozwodzie z Jimem Threapletonem, ojcem jej pierwszej córki Mii (8). Opiekowała się wówczas ciężko chorą córką. Sam był zaręczony z Rachel Weisz (39). O małżeństwie Kate i Sama Rachel dowiedziała się z prasy, bo jak wspominała później w wywiadach, Mendes zapomniał poinformować ją o rozstaniu. Jednak Kate była szczęśliwa.

Kiedy poznała w 2001 roku Mendesa, on był już utytułowanym reżyserem. Miał na swoim koncie Oscara za "American Beauty" (1999). W 2004 roku urodził się ich syn Joe. Połączyła ich praca i, jak mówi się oficjalnie, to praca ich rozdzieliła.

W 2008 roku kręcili film "Droga do szczęścia" - o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Kate ciężko znosiła apodyktyczność Sama. Przyjaciele zwracali uwagę na wybuchające na planie co i raz sprzeczki. Jednak już kilka miesięcy później Kate odbierała swojego Oscara za rolę w "Lektorze". Poczuła się zawodowo doceniona. Para postanowiła więcej razem nie pracować.

Żona kontra przyjaciółka

Tuż po komunikacie o separacji Kate zabrała Joego, Mię i przyjaciółkę Emmę Thompson (50) do Meksyku. Jak twierdzą jej znajomi - uciekła od zakłamania. O separacji zadecydowała na początku stycznia tego roku. Jak się okazało, decyzja była przemyślana. Sam poznał w 2006 roku przyszłą gwiazdę filmu "Vicky Cristina Barcelona", Rebeccę Hall (27). Córka brytyjskiego reżysera Petera Halla (80) zaprzyjaźniła się z nim. Bardzo.

Kate przez ostatnie miesiące walczyła o swoje miejsce u boku męża. Przegrała.

rF

Życie na gorąco 12/2010

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje